Може ли подзаконов акт да измества закона?
Създадена от Илиян Пиперов на 21 февруари 2019
Започни с:    Първите | Последните
Отговор
11
БиБи
|
нерегистриран
20 юни 2019, 16:59
1
0
На 07.02.2017г. в брой 17 на ДВ беше публикувано в ДВ изменение на ЗАЗ (добави се ал.4 на чл.3, съгласно която право на аренда има само притежател/притежатели на минимум 50% от наследената земя). По този начин се избегна хаосът с отдаване под аренда на цялата земя от наследници, притежаващи 3-5% от земята. През септември същата година тричленен състав на ТК на ВКС в състав Чаначева, Божилова (докладчик) и трета дама, чиято фамилия не си спомням, внесоха определение, публикувано през октомври същата година, с което отхвърлиха изменението на ЗАЗ под претекста, че това изменение нямало императивен характер (??!!) и вакханалията отново започна. Целта беше да се оправят едри земевладелци от плевенска област, които чрез нотариус масово оформяха аренди по 20-30 години...
10
E
|
нерегистриран
09 май 2019, 11:15
3
0
Може, може ВАС има обилна практика в тази насока вкл. и по ЗСВ.
9
Казах
|
нерегистриран
07 май 2019, 14:35
3
0
Може у нас може.
8
Дичо Христов
|
нерегистриран
27 април 2019, 13:05
6
0
Нормалните хора с изградени навици за градски живот, като видят тротоар, първата им асоциация е разходка, дървета по края, цветя...пък вие като видите тротоар, си викате, малиииийй, колко място, поне 20 коли може да се паркират...
7
пешо
|
нерегистриран
26 април 2019, 09:52
3
0
Само като вметка - пише се ТРОТОАР!!!
И да, в Закона за движението по пътищата е записано, че може да се паркира на тротоар, но ако се остави разстояние от поне 2 метра!
И не - не же наредба на община да замества, изменя, променя или да противоречи на закон, защото законът е нормативен акт с по-висока степен в йерархията на нормативните актове.
Йерархията е - международен акт (договор, конвенция и т.н.), Конституция, кодекс, закон, подзаконови актове (правилник и наредба).
6
petyr
|
нерегистриран
25 април 2019, 22:12
2
0
може в България
5
znam
|
нерегистриран
21 април 2019, 14:07
2
0
Не може да измества, ама се прави масово
4
RRR
|
нерегистриран
21 февруари 2019, 20:54
1
0
Я пак си прочетете домашното.
3
до 1
|
нерегистриран
21 февруари 2019, 20:04
0
0
Съвсем се обърках, а имах претенции, че ги разбирам нещата.
2
пепо
|
нерегистриран
21 февруари 2019, 19:46
3
0
Даже е задължително да е така . АНАРХИЯ!
1
da
|
нерегистриран
21 февруари 2019, 13:43
8
0
В България не просто може, а това е правилото. Второто правило е, че обикновен закон може да измества конституцията. А третото, че подзаконов акт може да измести конституцията.
Илиян Пиперов
|
нерегистриран
21 февруари 2019, 13:38
3
-1
Касае се за слледното : В Стара Загора често полицаи от общинска полиция глобяват за неправилно паркиране дори ако не си нарушил написаното в правилника за прилагане на ЗДП - там е написано, че можеш да паркираш и на тротуара като оставиш поне 1,5метра от вътре за пешеходците. Полицаите твърдят, че в някакъв документ на общитата се изисква това разстояние да е поне 2 метра. Мисля, че това не е редно. Моля за отговор.
ТВОЯТ КОМЕНТАР
Име (коментирате, като нерегистриран)
Коментар
Снимка 1
Снимка 2
Снимка 3
Снимка 4
Снимка 5
Снимка 6
Въведете буквите и цифрите от кода в дясно