Правен свят - Коментар http://legalworld.bg/rss/?rubrid=14&title=%D0%9A%D0%BE%D0%BC%D0%B5%D0%BD%D1%82%D0%B0%D1%80 bg CRSS generator Как Лозан Панов разби(ра) тълкувателната дейност на ВКС http://legalworld.bg/show.php?storyid=74326 Thu, 20 Sep 2018 08:50:00 +0300 Младен Маринов може да бъде избран за министър и без да е освободен като главен секретар* http://legalworld.bg/show.php?storyid=74284 Wed, 19 Sep 2018 07:26:00 +0300 Нямаше пречка Младен Маринов да бъде избран за министър http://legalworld.bg/show.php?storyid=74191 Fri, 14 Sep 2018 08:04:00 +0300 Невероятните приключения на Лозан* http://legalworld.bg/show.php?storyid=74151 Wed, 12 Sep 2018 22:16:00 +0300 Силистар - функционира ли местното самоуправление? http://legalworld.bg/show.php?storyid=74074 Tue, 11 Sep 2018 08:32:00 +0300 Как като помогне за намаляване на жертвите от войната по пътищата, ВСС ще защити и магистратите http://legalworld.bg/show.php?storyid=74035 Mon, 10 Sep 2018 07:59:00 +0300 Това поредна или последна сесия на Народното събрание е? http://legalworld.bg/show.php?storyid=73971 Wed, 05 Sep 2018 11:34:00 +0300 Има ли наказателно правосъдие за всеки? http://legalworld.bg/show.php?storyid=73930 Tue, 04 Sep 2018 08:52:00 +0300 За смъртта на една родилка или как криминализирахме медицината* http://legalworld.bg/show.php?storyid=73686 Fri, 24 Aug 2018 11:20:00 +0300 Кой дава живот на психично болните убийци? http://legalworld.bg/show.php?storyid=73623 Wed, 22 Aug 2018 11:47:00 +0300 Протестите в Букурещ - добре подготвен майдан http://legalworld.bg/show.php?storyid=73429 Mon, 13 Aug 2018 07:04:00 +0300 Ще надделее ли консерватизмът в битката с либералната демокрация* http://legalworld.bg/show.php?storyid=73266 Fri, 03 Aug 2018 06:34:00 +0300 Решението за Истанбулската конвенция е историческо, хулите срещу него – невежествени и примитивни http://legalworld.bg/show.php?storyid=73268 Fri, 03 Aug 2018 07:10:00 +0300 19 мафиотски убийства: какво става в Белград?* http://legalworld.bg/show.php?storyid=73275 Fri, 03 Aug 2018 10:53:00 +0300 Използване на договора за гражданско дружество за прикриване на трудови правоотношения http://legalworld.bg/show.php?storyid=73140 Thu, 02 Aug 2018 06:32:00 +0300 Назад към тоталитарната държава http://legalworld.bg/show.php?storyid=73204 Tue, 31 Jul 2018 07:11:00 +0300 Конституционната идентичност придобива все по-актуално значение http://legalworld.bg/show.php?storyid=73180 Mon, 30 Jul 2018 08:12:00 +0300 КС не се поддаде на грубия натиск http://legalworld.bg/show.php?storyid=73176 Sun, 29 Jul 2018 07:40:00 +0300 За какво търси алиби Лозан Панов?* http://legalworld.bg/show.php?storyid=73066 Tue, 24 Jul 2018 07:40:00 +0300 Разграничение на владението като фактическо състояние от правомощието владение http://legalworld.bg/show.php?storyid=72994 Mon, 23 Jul 2018 05:10:00 +0300 Правно мнение по конституционното дело за Истанбулската конвенция* http://legalworld.bg/show.php?storyid=73025 Sat, 21 Jul 2018 16:08:00 +0300 Дъщерята на Цветан Василев потвърди връзката между банкера-беглец и председателя на ВКС* http://legalworld.bg/show.php?storyid=72991 Fri, 20 Jul 2018 07:14:00 +0300 Моралът и Атанаска Дишева* http://legalworld.bg/show.php?storyid=72917 Tue, 17 Jul 2018 07:20:00 +0300 Относно някои спорни моменти около действието и вещнотранслативния режим на договора в полза на трето лице http://legalworld.bg/show.php?storyid=72868 Mon, 16 Jul 2018 06:34:00 +0300 ЛГБТИ общността в груба атака срещу Конституционния съд за Истанбулската конвенция* http://legalworld.bg/show.php?storyid=72890 Sun, 15 Jul 2018 07:58:00 +0300 Започва европейско съдебно обучение* http://legalworld.bg/show.php?storyid=72858 Fri, 13 Jul 2018 10:07:00 +0300 Що е то производството по чл. 448 ГПК и има ли то почва у нас? http://legalworld.bg/show.php?storyid=72712 Mon, 09 Jul 2018 04:44:00 +0300 Да изнасилиш правото* http://legalworld.bg/show.php?storyid=72703 Fri, 06 Jul 2018 08:00:00 +0300 Кумулация и конкуренция на обезпечения. Обезпечаване на обезпечението. Поръчителството и отменителният иск по чл. 135 ЗЗД http://legalworld.bg/show.php?storyid=72508 Mon, 02 Jul 2018 05:36:00 +0300 Бащинство. Проблеми при оспорване на презумпцията за бащинство в хипотезата на чл. 62, ал. 4 от Семейния кодекс http://legalworld.bg/show.php?storyid=72401 Wed, 27 Jun 2018 10:54:00 +0300