Правен свят http://legalworld.bg/rss/?storytype=0&rubrid=29 bg CRSS generator Справедливо ли е дело за тройно убийство да продължава 16 г. и убиецът да получи 16 г. затвор?* http://legalworld.bg/show.php?storyid=82719 Tue, 15 Oct 2019 10:41:00 +0300 Честата промяна в законите води към лашкане в една или друга посока* http://legalworld.bg/show.php?storyid=82392 Fri, 27 Sep 2019 12:58:00 +0300 Как протестърът Калин Калпакчиев ще ходи отсега нататък по улиците* http://legalworld.bg/show.php?storyid=82289 Sat, 21 Sep 2019 08:35:00 +0300 Държавата трябва да има Стратегия срещу бедността, а не за детето http://legalworld.bg/show.php?storyid=82172 Mon, 16 Sep 2019 08:47:00 +0300 В протестите срещу Гешев се залага на личностните нападки, защото аргументите липсват http://legalworld.bg/show.php?storyid=82087 Wed, 11 Sep 2019 10:05:00 +0300 Страхът от Гешев всъщност е страх от институцията Прокуратура http://legalworld.bg/show.php?storyid=82058 Tue, 10 Sep 2019 08:15:00 +0300 При съкратеното съдебно следствие съдът е регистратор на признанието на подсъдимия* http://legalworld.bg/show.php?storyid=82025 Thu, 05 Sep 2019 10:43:00 +0300 Всеки на мястото на Гешев щеше да бъде атакуван* http://legalworld.bg/show.php?storyid=81808 Mon, 26 Aug 2019 11:19:00 +0300 Доживотната присъда без право на замяна ще бъде отменена* http://legalworld.bg/show.php?storyid=81763 Thu, 22 Aug 2019 08:30:00 +0300 Концепцията на Иван Гешев е ориентир за високите му професионални качества http://legalworld.bg/show.php?storyid=81737 Wed, 21 Aug 2019 08:30:00 +0300 Методи Лалов трябва да изготви съдебни актове по 111 дела, преди ВСС да приеме оставката му* http://legalworld.bg/show.php?storyid=81725 Tue, 20 Aug 2019 08:20:00 +0300 Протестите срещу кандидатурата на Гешев са политически сценарий* http://legalworld.bg/show.php?storyid=81619 Tue, 13 Aug 2019 09:12:00 +0300 Червеите изяждат ябълката отвътре* http://legalworld.bg/show.php?storyid=81398 Wed, 31 Jul 2019 10:09:00 +0300 Кандидатурата на Гешев дойде след широко обсъждане* http://legalworld.bg/show.php?storyid=81385 Tue, 30 Jul 2019 15:57:00 +0300 Работата на прокурора е такава - да бъде атакуван, очернян, злепоставян...* http://legalworld.bg/show.php?storyid=81388 Tue, 30 Jul 2019 15:19:00 +0300 Гешев винаги е на първа линия, поема рискове, дори и да го очернят* http://legalworld.bg/show.php?storyid=81240 Wed, 24 Jul 2019 10:11:00 +0300 До кандидатурата на Гешев се стигна след срещи със съсловните организации на прокурорите и следователите* http://legalworld.bg/show.php?storyid=81207 Tue, 23 Jul 2019 09:16:00 +0300 Аз съм несистемен играч* http://legalworld.bg/show.php?storyid=81217 Tue, 23 Jul 2019 11:05:00 +0300 Изборът на главен прокурор няма как да бъде манипулиран* http://legalworld.bg/show.php?storyid=81173 Mon, 22 Jul 2019 09:04:00 +0300 Има колеги, които са загубили мотивация да търсят решение на проблемите http://legalworld.bg/show.php?storyid=81111 Wed, 17 Jul 2019 15:15:00 +0300 Методи Лалов е предал себе си заради грешни ценности http://legalworld.bg/show.php?storyid=81000 Mon, 15 Jul 2019 08:20:00 +0300 Закъсняхме 10 г. със закон за несъстоятелност на физическите лица* http://legalworld.bg/show.php?storyid=80979 Fri, 12 Jul 2019 08:30:00 +0300 Новият главен прокурор трябва да надгради постигнатото от Сотир Цацаров http://legalworld.bg/show.php?storyid=80893 Wed, 10 Jul 2019 09:06:00 +0300 Подготвяме питане до Конституционния съд за отговорността на Тримата големи* http://legalworld.bg/show.php?storyid=80820 Thu, 04 Jul 2019 13:16:00 +0300 Съдебната независимост не е щит, който да пази съдиите http://legalworld.bg/show.php?storyid=80730 Tue, 02 Jul 2019 07:30:00 +0300 Не ми харесва прибързаността, с която се предлага приемането на Закон за частния фалит* http://legalworld.bg/show.php?storyid=80761 Tue, 02 Jul 2019 11:11:00 +0300 Електронните заявления излизат наполовина по-евтино на търговците* http://legalworld.bg/show.php?storyid=80622 Tue, 25 Jun 2019 11:43:00 +0300 Методи Лалов се държеше арогантно с всички - и със служителите, и със съдиите http://legalworld.bg/show.php?storyid=80569 Fri, 21 Jun 2019 08:57:00 +0300 Наличието само на един кандидат за главен прокурор не означава, че процедурата ще е формална http://legalworld.bg/show.php?storyid=80484 Mon, 17 Jun 2019 13:10:00 +0300 Нужни са законови изменения преди да се премине към оптимизация на държавното обвинение http://legalworld.bg/show.php?storyid=80295 Mon, 10 Jun 2019 07:10:00 +0300