Правен свят http://legalworld.bg/rss/?storytype=0&rubrid=29 bg CRSS generator Промяна в територията на някои съдебните райони реално ще допринесе до намаляване на натовареността на колегите ни от столицата http://legalworld.bg/show.php?storyid=74993 Wed, 17 Oct 2018 12:23:00 +0300 Липсват кандидати за административни ръководители* http://legalworld.bg/show.php?storyid=74958 Tue, 16 Oct 2018 08:14:00 +0300 Гледаме положително на прехвърлянето на дела от СРС към нашия съд http://legalworld.bg/show.php?storyid=74926 Mon, 15 Oct 2018 07:56:00 +0300 Не ми се иска да допускам, че съдът се влияе от политически решения* http://legalworld.bg/show.php?storyid=74532 Fri, 28 Sep 2018 10:01:00 +0300 При поискани десет щата за съдии, ВСС отпусна два http://legalworld.bg/show.php?storyid=74412 Tue, 25 Sep 2018 08:06:00 +0300 Правото е изкуство, а справедливостта е неговата свещена цел http://legalworld.bg/show.php?storyid=74183 Mon, 17 Sep 2018 08:19:00 +0300 Президентът е длъжен да издаде указ и да освободи главния секретар на МВР* http://legalworld.bg/show.php?storyid=74187 Thu, 13 Sep 2018 18:52:00 +0300 Има олигархични групи, които никога няма да спрат да плюят законодателния процес – от това се хранят http://legalworld.bg/show.php?storyid=74095 Wed, 12 Sep 2018 07:00:00 +0300 Без съдебни изпълнители съдебните решения ще останат само на хартия http://legalworld.bg/show.php?storyid=74013 Mon, 10 Sep 2018 07:57:00 +0300 Разследвахме Миню Стайков през 2010 г. за фиктивен износ на зърно* http://legalworld.bg/show.php?storyid=74040 Mon, 10 Sep 2018 07:50:00 +0300 Ще отхвърлим изцяло ветото на президента върху АПК http://legalworld.bg/show.php?storyid=74059 Mon, 10 Sep 2018 15:53:00 +0300 Сакскобургготски си взе имотите по царски, а не по закон* http://legalworld.bg/show.php?storyid=74000 Fri, 07 Sep 2018 08:19:00 +0300 Справедливостта не е просто правно понятие, тя е преди всичко морална категория http://legalworld.bg/show.php?storyid=73813 Wed, 05 Sep 2018 08:22:00 +0300 Съветът ми към Бойко Борисов е държавата да си оттегли иска по делото за царския дворец* http://legalworld.bg/show.php?storyid=73957 Wed, 05 Sep 2018 07:32:00 +0300 Необходим е държавник, който да постави въпроса за Велико Народно събрание, ако ще говорим за нов модел и нов морал http://legalworld.bg/show.php?storyid=73932 Tue, 04 Sep 2018 13:37:00 +0300 Със закон да се уреди собствеността на двореца "Врана"* http://legalworld.bg/show.php?storyid=73847 Fri, 31 Aug 2018 09:37:00 +0300 Решението на КС за Истанбулската конвенция раздразни група хора с шумно медийно присъствие* http://legalworld.bg/show.php?storyid=73783 Wed, 29 Aug 2018 09:15:00 +0300 Държавата спи. Край! http://legalworld.bg/show.php?storyid=73752 Tue, 28 Aug 2018 13:06:00 +0300 Соросоидите могат да работят за всяка кауза, не и за българската* http://legalworld.bg/show.php?storyid=73764 Tue, 28 Aug 2018 11:25:00 +0300 Малко вероятно е автобусът да е катастрофирал заради аквапланинг* http://legalworld.bg/show.php?storyid=73725 Mon, 27 Aug 2018 09:21:00 +0300 Нужен е регистър на психично болните хора, но и нарочен закон http://legalworld.bg/show.php?storyid=73682 Fri, 24 Aug 2018 07:28:00 +0300 ВСС трябва да изработи нова концепция за администрацията в съдебната власт http://legalworld.bg/show.php?storyid=73576 Mon, 20 Aug 2018 09:45:00 +0300 Лични карти и паспорти с чип - най­-късно до края на 2019­ година* http://legalworld.bg/show.php?storyid=73432 Mon, 13 Aug 2018 09:36:00 +0300 След 8 декември огласяват лъжливите декларации на властта* http://legalworld.bg/show.php?storyid=73380 Thu, 09 Aug 2018 08:47:00 +0300 Ако Иванчева беше от ГЕРБ или БСП, пак щях да подам сигнал. Няма политика* http://legalworld.bg/show.php?storyid=73270 Fri, 03 Aug 2018 08:17:00 +0300 Когато управляващите накърняват човешките права, гражданите трябва да знаят, че има съдебна власт, която да ги защити* http://legalworld.bg/show.php?storyid=73231 Wed, 01 Aug 2018 08:14:00 +0300 КС се оказа единствената държавна институция, която не се поддаде на външен натиск* http://legalworld.bg/show.php?storyid=73232 Wed, 01 Aug 2018 08:27:00 +0300 Необходими са спешни промени в административното правосъдие http://legalworld.bg/show.php?storyid=73233 Wed, 01 Aug 2018 08:49:00 +0300 Дали конституционните съдии, които обявиха Истанбулската конвенция за противоконституционна не трябваше да прочетат това? http://legalworld.bg/show.php?storyid=73177 Sun, 29 Jul 2018 08:11:00 +0300 Вървим към революция* http://legalworld.bg/show.php?storyid=73123 Fri, 27 Jul 2018 08:09:00 +0300