4 Коментара

1. 4
    Незаконно пострадали от т.н.съдебна власт | нерегистриран
    0
    0

От 1997г. до 2006г. по заведените от нас дела срещу държавата по реда на специалният закон ЗОДВПГ,пред всичките инстенции делата не са били водени срещу държавата ,тъй като не е била пасивно лигитимирана от съда за да няма осъждане на държавата в лицето на органа.

Незаконно ,директо съда е осъждал органа,въпреки ,че исковите милби и делата са били по ЗОДВПГ за отговорност на държавата

С което действие на съда държавата умишлено е била освободена от отговорност,с противоречиви едно на друго решения на върховният

съд при осъждането ни с държавни съдебни такси поради отхвърляне на исковете.

Такива дела са :гр.д.№№5027/06г.,1679/01г.,2454/03г.,502/06г.и др.ва ВКС,и на Соф. апелативен съд ,гр.д.№№1035/03г.,170/04г.2084/03г.и др.

Това е довело и до противоречиви решения на върх. съдпо с гр.д. №502/06г., въпреки тълкувателно решение ВКС №3/04г. от 22.4. 05г.ОСГК на ВКС т.12,по отношение осъждането ни с държ. съдебни такси ,което противоречие е недопустимо .За което следва намасата на гражданското общество в РБ,ако има такова

2. 3
    Ива | нерегистриран
    0
    0

Обръщение към правистите в РБ:

Видно от горното изказване на Христов за догоденият срещу него процес по нох.д. 522/98г.РС Враца , безусловно назрява необходимост за изменение на ЗСВ, и сваляне на функционалният имунитет на всички следоветели,прокурори и съдии. Така те ще престанат да се съизмерват с боговете ,а оттам и да стоят над закона.

Спомнете си за китаеца очистил трима съдии,и арабина/албанеца/ пратил съдийка и секретар да ядат пилав при МОХАМЕД.

3. 2
    Христов | нерегистриран
    0
    0

Защитих с публикация в местен вестник от корупционни действия срещу съпругата ми съпругата Едноличен търговец След 4 месеца "обиденият и оклеветен "общинар се сеща ,че съм му преписъл подкуп с публикацията и пише жалба срещу мен и съпругата ми 1573/10.4.96г..Следва срещу мен дознание 872/96г.по чл.148 ал2 НК на ОСлС Враца .Без разследване на фактите описани в публикацията ВРП внасу срещу мен обвинителен акт 1998г. ,за ВНУШАВАНЕ НА МИСЪЛ и създаване на впечатление за корумпираност на общинаря .Кашмера е ,че разследването срещу мен е извършено в служба кадето работи като следоветел сънът на общинаря,които факт е укриван до осъждането ми на лишаване от

свобода .

Образуваяно е нох.д. №522/98г.Рс Враца,по което целият съд си прави отвод по делото .За разглеждането му във Враца е командирован председателят на РС Мездра,където работи снахата на общинаря Доведен е и прокурор от Мездра . Вносителят на обвинителният акт отказва да поддържа обвинението в с.з. на 28.5.1999г. и прави отвод на цялата рай. п-ра Враца . Отвода е приет от съда.По делото ми е отказан единствен свидетел -съпругата ми разпитана на предв. производство."Съда" ме осъжда на ЛОС,и присъжда лихви 1816 лв.на общинаря без да са поискани на предв. п-во , и без определение на съда за приети лихви.По въззивната ми жалба всички съдий от Ос Враца си правят отвод,като предубедени.Отвода е оставен без уважение от ВКС,2.н.о.поради немотивираност и невъзможност цял съд да се отведе по делото.

Мл. съдия при въззивният съд Враца оставя в сила присъдата ЛОС и неим. щети 2516 лева .Потвърдена с решение № 166.10.5.2000г. с н.д. №50/2000г. на ВКС,1 н.о.

В с.з.на 10.3.2000г. прокурора от ВКП отказва да подържа обвинението,тъй като с публикацията съм изкъзъл мнение.

Кашмера е ,че след 2000г. делото пред ВКС не е било подсъдно съгласно д.в. бр.21 от 17.3.2000 ,тъй като престъпленията по чл.148 НК от общ характер след 2000г.са трансформирани в престъпления от частен характер подсъдни на окр. съдилища ,не и на ВКС.Висящото производство 2000г. към деня на влизане в сила на закона за престъпления по чл.146-148 а,незаконно е довършено от ВКС по досегашният стар ред ,без да има молба за това от пострадалия в законовият тримесечен срок.

С незаконната касационна проверка на присъдата ВКС умишлено ме лишава от права за възобновяване на делото .

По моя молба през 2008г.гл. прокурор прави искане 1377/08г. за възобновяване на н.д. №50/2000г.ВКС на осн. чл.78 а НК,оставено без разглеждане с дело № 258/08г.ВКС 2 н.о.,тъй като присъдата вече е била касационно проверена.

През 2001г.,общинарят е назначен на работа в ОСлС Враца.??

ВЪПРОС КЪМ ЮРИДИЧЕСКАТА МИСЪЛ НА БЪЛГАРИЯ: Защо не отговаряте по гореописаното юристи?. Защо мълчите?

4. 1
    ******* | нерегистриран
    0
    0

частен обвинител - " чл. 76, ал.1 от НПК - Пострадалият, претърпял имуществени или неимуществени вреди от престъпление, което се преследва по общия ред, има право да участва в съдебното производство като частен обвинител. След смъртта на лицето това право преминава върху неговите наследници."

граждански ищец: "чл.84.ал.1 от НПК - Пострадалият или неговите наследници, както и юридическите лица, които са претърпели вреди от престъплението, могат да предявят в съдебното производство граждански иск за обезщетение на вредите и да се установят като граждански ищци."

5. 0
    Milanova | нерегистриран
    0
    0

zdraveite,

molia da mi dadete raziasnenie na dvete poniatia.

Твоят коментар

Сайтът е защитен с reCaptcha. Политика за лични данни.