1072 Коментара

1. 32
    до коректор | нерегистриран
    0
    0

На разбирам защо си толкова агресивен?Нищо лично...

2. 31
    *********** | нерегистриран
    0
    0

Прав си, "ь"! Дянков искаше да организира масирана рекламна кампания за стимулиране на потреблението. Мен тази година може да ме стимулира единствено и само с ПОЛАГАЩО се ДМС. И даже няма да потребявам някакви излишни стоки и услуги, а ще се издължа на Топлофикация, например. Ако не ми дадат полагащото се ДМС, оставам един от стотиците хиляди длъжници ...

3. 30
    ь | нерегистриран
    0
    0

Сигурната информация си я .....! Допълнителното материално стимулиране е ПОЛАГАЩО се възнаграждение. При това въпросът не е семантичен. То се изплаща на работещите в трудна среда, стрес и т.н. Освен това такова ще има в съдебната система Ноември месец. И един риторичен въпрос: А не е ли времето точно в криза да се раздават ДМС-та?

4. 29
    до коректор | нерегистриран
    0
    0

Ние в малките провинициални съдилища нямаме сигурни източници като Вас в големия столичен съд и затова разчитаме на инфо от Вас.А доколко е полагащо се,всеки решава за себе си.

5. 28
    ....... | нерегистриран
    0
    0

Да ДМС не може да бъде полагащо се.То затова е ДМС.Но някой задава ли си въпроса ,че като не ни дават ДМС ни намаляват заплатите защото не е тайна че ДМС-то беше начин за увеличение на заплатите.В същото време в НАП и в митниците вземат премии на всякои тримесечие.Не , че имам нещо против, нека да вземат но защо управляващите твърдят че замразяват заплатите и пари няма?За едни има , за други няма или по- точно казано разделяй и владей.

6. 27
    коректор | нерегистриран
    0
    0

Имам голяма нужда от ДМС точно в този момент, както може би всеки един от нас, но за ПОЛАГАЩО СЕ ДМС не може да се говори, още по-малко от хора от съдебната система. Няма такова понятие като ПОЛАГАЩО СЕ ДМС. Иначе заприличвате на нещастни магистратки и подопечна им служителка от един малък провинциален съд... А сега и информация от сигурен източник - до декември със сигурност ДМС няма да има. Остава надеждата, че през последния месец може и да ни отпуснат по нещо, но засега е само надежда.

7. 26
    11111111 | нерегистриран
    0
    0

Колеги,какво стана?Всички пак си траят и дори не смеят да повдигнат въпроса за полагащото се ДМС.Робският манталитет на българите се прояви за пореден път!!!

8. 25
    Прокурор | нерегистриран
    0
    0

Евтина съдебна система няма. Доколко в ЕС са преборили престъпността, пък ние не - много е трудно да се каже, предвид впечатленията ми от една екскурзия в Южна Италия...

9. 24
    съдия | нерегистриран
    0
    0

Това за лъвовете и овцете ми хареса.Прав е колегата.Докато не си поискаме парите ,така както съдебните служители си поискаха остатъка от парите за дрехи, никой нищо няма да ни даде.И без това много напрежение се събра.Не знам колко некадърна и крадлива е била тройната коалиция но при нея си получавахме всичко.Сега при "честните" от ГЕРБ пари има само за тях, а за нас само плюене по медиите.

10. 23
    протестиращ | нерегистриран
    0
    0

Пари няма, защото не сме си ги заслужили. И не защото не работим. А защото не сме си ги извоювали. Ние сме лъвове из съдебните зали и овце по автобусните спирки. Нужни са организирани протестни действия.

11. 22
    *** | нерегистриран
    0
    0

Тройната коалиция беше некадърна и крадлива, но гарантирано всяка година взимахме по-високо възнаграждение спрямо сега, без официално да са ни намалени заплатите (както стана в съседна Румъния).

12. 21
    съдия | нерегистриран
    0
    0

ВСС са поели по пътя на Пенчев- яко близане на ББ и ЦЦ и се надяват да им се размине.Честито на всички колеги.Само не мога да разбера като има пари защо да не ги раздадат на хората?На кой да ги дадат - на Бойко Борисов ли?

13. 20
    Лина | нерегистриран
    0
    0

Аз чух, че ще има през октомври или ноември, но информацията ми е от преди 01.10.2010 г., когато излезе статията във вестник "Монитор". В този случай и аз загубих надежда.

14. 19
    някой | нерегистриран
    0
    0

И какво стана сега,пак сме с голяма торба "надежди",която най-вероятно ще ои остане празна...А,доколкото чувам,пари за ДМС-та има,няма воля да се дадат...

15. 18
    Живко Желев | нерегистриран
    0
    0

"Не се надявам на нищо,

не се страхувам от нищо.

Свободен съм!"

Никос Казандзакис

16. 17
    Еми | нерегистриран
    0
    0

Браво на ВСС за пореден път!!!!!!!!

17. 16
    служител в съда | нерегистриран
    0
    0

Етова е много глупаво да се отказват от парите ...........

18. 15
    край | нерегистриран
    0
    0

НЯМА КАКВО ПОВЕЧЕ ДА КОМЕНТИРАМЕ! ТОЧНО И ЯСНО!

19. 14
    *** | нерегистриран
    0
    0

Колеги, вижте това: http://www.monitor.bg/article?id=262761

20. 13
    x | нерегистриран
    0
    0

евентуално пари за очила..

Твоят коментар

Сайтът е защитен с reCaptcha. Политика за лични данни.