11 Коментара

1. 14
    ************************ | нерегистриран

Коментарът беше изтрит от модераторите, защото съдържаше вулгарни, нецензурни квалификации, обиди на расова, сексуална, етническа или верска основа или призиви към насилие по адрес на конкретни лица.

2. 11
    ? | нерегистриран
    0
    0

Въпроса ви е неясен?От какво имуществото питате дали имате дял?Дарения имот вече не е в наследството ,той принадлежи на сестра ви.Ако има друго имущество го наследявате по равно.Ако са налице условията можете да поискате възстановяване на запазената си част от наследството.Тук е малко по-сложно.Затова - повече яснота във въпроса.

3. 10
    yuliqn angelov | нерегистриран
    0
    0

zdraveite pi6a na latinitsa poneje klaviaturata mi e frenska mojeli da mi dadate malko informatsiq nie sme brat i sestra roditelite ni kogato bqha jivi dariha imot s ka6ta na sestra mi azsam brata imamli pravo na nqkakav dql sled po4inali roditeli. drugi naslednitsi nqma samo brat i sestra sme

4. 8
    наследополучател | нерегистриран
    0
    0

Този имот се дели на 2 - едната половина наследява майка Ви, а другата половина се дели на 3 - по дял за майка Ви, Вас и сестра Ви.

5. 7
    Лина | нерегистриран
    5
    -2

През 1977г. майка и татко купуват от дядо къща. През 1981г. баща ми умира. Наследници сме майка, аз и брат ми като деца от брака на майка и татко. На какви дялове имаме право?

6. 6
    до веселина | нерегистриран
    2
    0

През коя година е починала първата му съпруга? Ако е починала преди 1985г. и имота е закупен на името на покойния ви съпруг, то този имот се явява негова лична собственост и след смъртта му наследявате при равни права с децата му, т.е. по 1/3 идеална част. Всъщност от съществено значение е обстоятелството дали първия брак е прекратен с развод или със смъртта на първата съпруга и ако е втория вариант, то е важно кога е починала тя.

7. 5
    веселина | нерегистриран
    0
    -3

Имота е закупен по време на брака му с първата съпруга.Става въпрос за къща и дворно място в гр.София в която къща живяхме със съпругът ми до неговата смърт.Имам подозрение че синовете му които отгледах аз искат да ме изгонят.Имат ли правно основание да го направят. За морално не говорим, след като ги изгледах тях гледах баща им пет години след тежък инфаркт.

8. 4
    0
    0

В случай, че имотите са придобити, чрез възмездна сделка по време на брака, след смъртта на съпруга си вие сте собственик на 1/2 идеална част от тях, а останалата 1/2 идеална част делите с децата му при равни права.

9. 3
    0
    -1

Първо трябва да уточните за какъв/какви имоти става въпрос - придобити преди или по време на брака. Ако са придобити по време на брака - по какъв начин: дарени, закупени, прехвърлени срещу издръжка и гледане и т.н. След като конкретизирате това ще може да се разсъждава върху казуса.

10. 2
    веселина | нерегистриран
    2
    -1

моля за конултация.Сьс съпруга ми имам брак преди повече от 30години. От първия си брак той има двама синове.Първата му съпруга е починала.Наскоро и той почина.На какъв дял от имота имам аз и въобще имам ли право да наследя част от този имот след като всичко се води по нотариален акт на негово име

11. 1
    Петър | нерегистриран
    5
    -2

Ако нотариалните актове на имотите са на името на съпруга ви и са от дата, по-ранна от акта Ви за сключен граждански брак, то след евентуалната му смърт бихте получили 1/2 (половината) от наследството. Това при условие, че няма завещания от негова страна и при положение, че той няма други деца.

Ваш единствен наследник е съпругът Ви, освен ако нямате други деца, разбира се.

12. 0
    П,Иванова | нерегистриран
    23
    -4

Здравей те,моля да ми дадете малко повече информация.Съпруга ми имаме имоти преди брака ни.Той обаче има и дете от предищен брак,В случай на смърт аз имам ли право на неговите имоти или сами сина му е наследник?И той на мойте?Благодаря Ви предварително

Твоят коментар

Сайтът е защитен с reCaptcha. Политика за лични данни.