216 Коментара

1. 76
    обикновен служител | нерегистриран
    0
    0

Имам чувството, че темата доста се измества в погрешна насока. В случая аз смятам, че няма място за спор относно заплащането на съдии и служители откъм месечно възнаграждение. Нормално е съдиите да са по-добре възнаградени, тъй като те носят отговорността по отношение на постановените от тях съдебни актове - както морална, така и професионална. В случая обаче става въпрос за пари за дрехи и тук според мен както те, така и ние се обличаме всеки ден и ходим на работа, би трябвало нещата да са равни.

2. 75
    съдия | нерегистриран
    0
    0

Моите уважения към съдебните служители, по-точно за част от тях. Действително част от тях са много добри в работата си, но има и такива за които с пълна сила важат думите, казани от "мирови съдия". На някои самочувствието им е в пъти повече от това на съдията, разбира се без покритие. Винаги ме е учудвало когато една секретарка от нашия съд казва: "Ние решихме делото еди как си"??? Кои сте вие? По равно отговорност ли носите със съдията? По равно работа ли вършите и като обем и като тежест? Съгласна съм, че заплатите са ниски, и вашите и нашите, но ми е непонятен спора, който водите за парите за дрехи?!? Винаги сте взимали по две заплати - колкото и ние магистратите! От какво сте недоволни???

3. 74
    До "111" | нерегистриран
    0
    0

Като си с юридическо образование и претенции за кадърност - к`во праиш на длъжност "съдебен служител"?

Стани съдия щом "само по дела не влизаш" и искаш по-висока заплата.

4. 73
    съдия | нерегистриран
    0
    0

Само ще кажа следното: "Видяла жабата, че подковават вола и тя дигнала крак".

Всеки да си знае мястото, защото затова сме на този хал българите!

5. 72
    пази боже сляпо да прогледа | нерегистриран
    0
    0

Проблема е , че заплатитет са ниски в съдебната система, като цяло. Не мога да се съглася обаче, че магистрати и служители следва да се поставят под един знаменател. В края на краищата всеки да си знае мястото. Не може "редника" да получава колкото "генерала".За да опресня паметта на някои от началона 90 - те, та до 2005 год. по закон служителите получаваха по една заплата за дрехи, а магистратите по две и никой не го намираше за несправедливо и не мрънкаше.А за тези служители, дето били с юридическо образование - ами в полицията има бол свободни места за дознатели. Там и юридически стаж тече......! Защо тогава се натискате на изпълнителски щатове в съдебната система ? И аз искам да взимам заплата като на съдия във ВКС, ама не става и не е редно.

6. 71
    стига | нерегистриран
    0
    0

Стига с тези пари за дрехи!Голи ли ходите?Искайте за друго!

7. 70
    123 | нерегистриран
    0
    0

Колеги, нека не нападаме и подценяваме служителите. Те също са хора и носят дрехи. И работят. Не слагайте всички под общ знаменател. Служителите в съда,в който работя, идват и в събота, и в неделя. Така че им сеполага да получат и те по две заплати.

8. 69
    анонимен | нерегистриран
    0
    0

Не знам защо веднага се нападате взаимно, нали правителството точно това иска - да застанем съдия срещу служител, служител срещу служител. Нека не се караме, а да видим кой е истинския виновник, защото парите на никого не достигат!

9. 68
    111 | нерегистриран
    0
    0

до мирови съдия

Съдия ли си не те знам,но не говори под общ знаменател,защото незнам в съда ,но в прокуратурите имаме толкова много работа,че свят да ти се завие.Така,че ако във вашият съд нямате дела,то трябва да се закрие.Заслужаваме си парите за дрехи до последният цент,още повече че доста от служителите сме с юрид.образование,само дето в дела не влизаме и двойни заплати не взимаме.

10. 67
    **** | нерегистриран
    0
    0

Вместо да се заяждаме взаимно, нека да се надяваме, вярваме и да знаем, кога ще ги дадат, за да "запушим някои зеещи дупки"

11. 66
    сори | нерегистриран
    0
    0

Спрете да се плюете във форума. Не е етично нито от страна на магистратите, нито от страна на служителите. Аз също съм служител и не ми е приятно, че ще получа една заплата за дрехи, но ме крепи надеждата, че ще си получим втората, като през 2010г. Когата ние си вземем втората, те-магистратите ще са забравили, че са ги получили. А пък ние ще се радваме.Кога са ни оставили с една заплата за дрехи?

12. 65
    оооо | нерегистриран
    0
    0

Да, защо Сдружението на съдебните служители не излезе с едно предложение за промяна на Закона за съдебната власт в тази му част? Ние да не би да не се обличаме всеки ден с дрехи или ходим по-малко облечени от магистратите.Малко е обидно кьм нас.

13. 64
    dancheto | нерегистриран
    0
    0

А парите за дрехи облагат ли се с данък?

14. 63
    1111 | нерегистриран
    0
    0

до мирови съдия

като сте голям тарикат и се смятате за вещ по всичко и си мислите че сте справидлив защо не пишете в кой съд сте съдия ама ще ве вдигнат на балон

15. 62
    NNNN | нерегистриран
    0
    0

Престанете всички! Не искам да се срамувам заради вас!

16. 61
    мирови съдия | нерегистриран
    0
    0

За шушляка, госпожо,за шушляка се казва /ШУШЛИКА се вика не село/...Неграмотни сте си и това е!

Започнал съм от най-ниското стъпало и никой не е лобирал за мен, но какво се обяснявам на такива, които реват, че им са малко парите за дрехи...

Аууу, забравих, че ми вършите 70% от работата, затова когато трябва да заделяме проценти за болни Ваши колеги по СБКО - ревете до Бога, че не е редно от вас да взимат.

Нали ви чета протоколите от събранията на сдружението: солидарността при вас е само, когато не ви БЪРКАТ В ДЖОБА!

17. 60
    9999 | нерегистриран
    0
    0

ДО МИРОВИ СЪДИЯ каквото е писането Ви във форума така си пишете и решенията тежко и горко на тези които работят със вас ,още по молко да проявите уважение към служителите, който вършат 70% от работа на съдиите.За да пишете така сигрно за вашето назначение е лобилар някой като Красьо черничкия ЗАСРАМЕТЕ СЕ унижавате и съвестните МАГИСТРАТИ, , който не биха писали катов Вас

18. 59
    до мирови съдия | нерегистриран
    0
    0

Между другото и за това съдебната система е критикувана непрекъснато заради точно такива като вас.Вие като съдия да не мислите, че сте хванали господ за шушлика.

19. 58
    до мирови съдия | нерегистриран
    0
    0

Може би вие трябда да се застрамите, защото нивото което показвате не е за съдия.А да не говорим и за начина по който са назначени много от вас

20. 57
    мирови съдия | нерегистриран
    0
    0

До съдебен служител:

"Заплатите на магистратите и без това са три пъти по-големи от нашите мижави заплати..."

Боже, каква безгранична наглост. Били Ви по-малки заплатите от тези на съдиите. По цял ден част от вас си цъкат игрички в нета, чоплят си носа и поръчват парцалки от интернет-сайтове... Винаги сте "осведомени" кой какъв е по делото и на кой къде, и как се пада...

Никога не сте виновни за пропуски по делата, "то съдията така каза и това нареди...".

Част от вас са некъдърна пасмина-протежета, които не се трогват от нищо и никой.Ние сме били с тоги - все едно отдолу трябва да сме голи...

Ами защо питам аз да не искате и заплата колкото на съдия? Аре, засрамете се, госпожи!

Твоят коментар

Сайтът е защитен с reCaptcha. Политика за лични данни.