8 Коментара

  1. 8
    ---------- | нерегистриран
    0
    0

    Венцислав, какво стана с Вас, оправиха ли се нещата със запора

  2. 7
    Венцислав Николов | нерегистриран
    0
    -1

    Аз надежди не храня търся си правата .

    А дори и някой в банката да не си е свършил работата все пак се намериха хора които уважават и клиентите , а не само институциите .

    Специално благодаря за Съдействието на г-жа Величкова .

  3. 6
    някой | нерегистриран
    0
    0

    Съжалявам, че може да ви разочаровам, но не хранете големи надежди в борбата с банката (ДСК или която и да е друга). За банката това са пари по сметка, тя не знае и не е длъжна да знае дали това е трудово възваграждение, пенсия, обезщетение или пък е наем от отдадения ви например под наем апартамент или пък цената на колата която преди два дни сте продали. Затова и не се прилага чл. 446 от ГПК. Проблема е в работодателя, който без ваше съгласие е превел заплатата ви в банката. Пред него трябва да настояване да ви плаща на кеш, а не по банков път. Иначе банката много любезно ще ви отговори, че не е дръжна да установява произхода на сумите които постъпват по банковата ви сметка.

  4. 5
    Венцислав Николов | нерегистриран
    0
    0

    123 ме е разбрал.

    А от ДСК само обещаха и то след като попитах публично(http://www.lawsbg.com/forum/index.php?topic=3086.0) лично като ги питах само ме разхождаха от отдел на ОТДЕЛ.

    Аз си намерих адвокат който ми каза да изчакам .

    Сега ще видим ако е инцидент ще се задоволя и с Извинение от ДСК

    Ако ли не , Ще се съдим .

  5. 4
    123 | нерегистриран
    0
    0

    човект пита защо му се нарушава защитата по закон срещу изплнение за размера на дохода, който е несеквестируем

  6. 3
    Nyakoy | нерегистриран
    0
    0

    Po zakon ima nesekvestiruem dohod,koito ne mogat da vi udarjat, d o6te po-malko rabotodatelya vi.Pro4etete GPK.Ne sam yurist,a izpatil.

  7. 2
    Венцислав Николов | нерегистриран
    0
    0

    ------ здравейте не знам как да се обърна към вас или защо сте анонимен.

    Благодаря ви за отговора .

    Нормално е да не разберете въпроса но се налагам да не ви се наложи.

    Успех.

    " В последствие по независещи от мен причини работодателят ми решава че ще превежда Остатъкът от заплатата ми след запора в въпросната сметка в банка ДСК. "

  8. 1
    ------- | нерегистриран
    0
    0

    Сам избирате в коя банка да Ви се превежда заплатата. Работодателят Ви е длъжен да превежда запора на ЧСИ в размер, регламентиран в чл. 446 от ГПК, изчислен след приспадане от трудовото Ви възнаграждение на дълимите данъци и осигурителни вноски. Ако остатъкът от заплатата Ви се превежда в ДСК, те си вкарват цялата сума по заема, затова вие избирате в коя банка да си получавате парите, ако може дори на ръка.

  9. 0
    Венцислав Николов | нерегистриран
    0
    0

    Има ли някой от владещи-те Право , който да желае да ми помогне.

    В банка ДСК имам разплащателна сметка . Имам и задължения и към ДСК и към други банки .

    Имам и запор върху сметката и върху заплатата. В последствие по независещи от мен причини работодателят ми решава че ще превежда Остатъкът от заплатата ми след запора в въпросната сметка в банка ДСК. На 17.01.2011 в сметката постъпват 221 лева а на 19.01.2011 ги превеждат на ЧСИ. И между другото на 18.01.2011 ми издават удостоверение че заплатата ми се превежда при тях. По мое искане за да не се случи превода от 19.

    И в крайна сметка те нарушават ли чл.446 от ГПК ?

    Аз мога ли да им търся отговорност в съда ?

    И някой би ли желал да ме представя ?

    За повече контакти оставям GSM i Mail

    0889274365

    venyo1980@gmail.com

    Предварително ви благодаря за помоща .

Твоят коментар

Сайтът е защитен с reCaptcha. Политика за лични данни.