8 Коментара

1. 8
    ---------- | нерегистриран
    0
    0

Венцислав, какво стана с Вас, оправиха ли се нещата със запора

2. 7
    Венцислав Николов | нерегистриран
    0
    -1

Аз надежди не храня търся си правата .

А дори и някой в банката да не си е свършил работата все пак се намериха хора които уважават и клиентите , а не само институциите .

Специално благодаря за Съдействието на г-жа Величкова .

3. 6
    някой | нерегистриран
    0
    0

Съжалявам, че може да ви разочаровам, но не хранете големи надежди в борбата с банката (ДСК или която и да е друга). За банката това са пари по сметка, тя не знае и не е длъжна да знае дали това е трудово възваграждение, пенсия, обезщетение или пък е наем от отдадения ви например под наем апартамент или пък цената на колата която преди два дни сте продали. Затова и не се прилага чл. 446 от ГПК. Проблема е в работодателя, който без ваше съгласие е превел заплатата ви в банката. Пред него трябва да настояване да ви плаща на кеш, а не по банков път. Иначе банката много любезно ще ви отговори, че не е дръжна да установява произхода на сумите които постъпват по банковата ви сметка.

4. 5
    0
    0

123 ме е разбрал.

А от ДСК само обещаха и то след като попитах публично(http://www.lawsbg.com/forum/index.php?topic=3086.0) лично като ги питах само ме разхождаха от отдел на ОТДЕЛ.

Аз си намерих адвокат който ми каза да изчакам .

Сега ще видим ако е инцидент ще се задоволя и с Извинение от ДСК

Ако ли не , Ще се съдим .

5. 4
    123 | нерегистриран
    0
    0

човект пита защо му се нарушава защитата по закон срещу изплнение за размера на дохода, който е несеквестируем

6. 3
    Nyakoy | нерегистриран
    0
    0

Po zakon ima nesekvestiruem dohod,koito ne mogat da vi udarjat, d o6te po-malko rabotodatelya vi.Pro4etete GPK.Ne sam yurist,a izpatil.

7. 2
    0
    0

------ здравейте не знам как да се обърна към вас или защо сте анонимен.

Благодаря ви за отговора .

Нормално е да не разберете въпроса но се налагам да не ви се наложи.

Успех.

" В последствие по независещи от мен причини работодателят ми решава че ще превежда Остатъкът от заплатата ми след запора в въпросната сметка в банка ДСК. "

8. 1
    ------- | нерегистриран
    0
    0

Сам избирате в коя банка да Ви се превежда заплатата. Работодателят Ви е длъжен да превежда запора на ЧСИ в размер, регламентиран в чл. 446 от ГПК, изчислен след приспадане от трудовото Ви възнаграждение на дълимите данъци и осигурителни вноски. Ако остатъкът от заплатата Ви се превежда в ДСК, те си вкарват цялата сума по заема, затова вие избирате в коя банка да си получавате парите, ако може дори на ръка.

9. 0
    0
    0

Има ли някой от владещи-те Право , който да желае да ми помогне.

В банка ДСК имам разплащателна сметка . Имам и задължения и към ДСК и към други банки .

Имам и запор върху сметката и върху заплатата. В последствие по независещи от мен причини работодателят ми решава че ще превежда Остатъкът от заплатата ми след запора в въпросната сметка в банка ДСК. На 17.01.2011 в сметката постъпват 221 лева а на 19.01.2011 ги превеждат на ЧСИ. И между другото на 18.01.2011 ми издават удостоверение че заплатата ми се превежда при тях. По мое искане за да не се случи превода от 19.

И в крайна сметка те нарушават ли чл.446 от ГПК ?

Аз мога ли да им търся отговорност в съда ?

И някой би ли желал да ме представя ?

За повече контакти оставям GSM i Mail

0889274365

venyo1980@gmail.com

Предварително ви благодаря за помоща .

Твоят коментар

Сайтът е защитен с reCaptcha. Политика за лични данни.