54 Коментара

1. 54
    Черната Златка | нерегистриран
    0
    -4
    До коментар #53 от "Русата Златка | нерегистриран":
    И аз настоявам, САС да има денонощна и безплатна приемна за доноси и оплаквания!

И в нея да се зачислят на стаж поне 10 човека, на които да се заплащат заплати от членския внос на адвокатите! Ура!

2. 53
    Русата Златка | нерегистриран
    4
    0

И аз настоявам, САС да има денонощна и безплатна приемна за доноси и оплаквания!

3. 52
    до Трол-спамера | нерегистриран
    1
    -4
    До коментар #50 от "Левчо Тефтеров | нерегистриран":
    Предлагам към САС да се създаде денонощна приемна за прием на граждани и подаване на анонимни оплаквания и доноси срещу адвокати.
    Защо на съседа ми, който е адвокат, котката му пикае върху саксиите ми? Защо на Еди кой си адвокат платих четирицифрен хонорар, а той не си свърши работата и ме тикнаха в затвора? Защо Еди кой си адвокат няма свободен прием на граждани в адвокатската си кантора? Защо Еди кой си адвокат кара кола за 200’000 евро и защо ме се проверява от НАП? Защо Еди кой си адвокат взима толкова високи хонорари... не го ли е срам? И къде мога да се оплача срещу адвокат, който просто не ми е симпатичен? Просто ЕК така, за да си запълвам свободното време?

Много забавно. Назначавам те за форумен трол. Направо си направете дружество на троловете и си го регистрирайте, и си отворете и приемна за приемане на жалби.

4. 51
    Бай Генчо | нерегистриран
    7
    0
    До коментар #49 от "не спами, а си отвори тема, щом те вълнува въпросът! | нерегистриран":
    Срещу съдия можеш да се оплачеш в инспектората към ВСС, и то без да се събира такса за жалбата. Цял инспекторат има, какво повече искаш.
    А ако не си доволен от политик-сега е времето да се оплачеш-на изборите в неделя, като не го подкрепиш.
    Леко ми се струва ,че бъркаш политическа и дисциплинарна отговорност-срещу политик-недоволство или доволство се изразява на изборите-тоест сега е момента на абонамента за задоволство или недоволство от политически лица.

В добавка, като безплатна консултация
    Начинът да се оплачеш от министър е И като подадеш сигнал срещу него-което имаш право да направиш по начините, посочени в чл. 111, чл . 110, вклч и 110 ал 3 АПК, на основание чл. 109 АПК, във връзка с чл. 107 АПК... За възможността да подаваш сигнал срещу министър , и редът как се прави се учи по АПП във втори курс.

С тази разлика моето “юристче”, че тези, които изброяваш, са на заплати и държавна издръжка.

5. 50
    Левчо Тефтеров | нерегистриран
    5
    0

Предлагам към САС да се създаде денонощна приемна за прием на граждани и подаване на анонимни оплаквания и доноси срещу адвокати.
    Защо на съседа ми, който е адвокат, котката му пикае върху саксиите ми? Защо на Еди кой си адвокат платих четирицифрен хонорар, а той не си свърши работата и ме тикнаха в затвора? Защо Еди кой си адвокат няма свободен прием на граждани в адвокатската си кантора? Защо Еди кой си адвокат кара кола за 200’000 евро и защо ме се проверява от НАП? Защо Еди кой си адвокат взима толкова високи хонорари... не го ли е срам? И къде мога да се оплача срещу адвокат, който просто не ми е симпатичен? Просто ЕК така, за да си запълвам свободното време?

6. 49
    не спами, а си отвори тема, щом те вълнува въпросът! | нерегистриран
    0
    -5
    До коментар #44 от "Иван Григоров | нерегистриран":
    А защо ВСС няма свободен прием на граждани?
    И ВКС също трябва да има! Ако искам да подам жалба срещу някой съдия от ВКС или да се оплача от него?! Защо Лозан Панов няма свободен прием на граждани?
    А Бойко Борисов защо няма свободен прием на граждани? Искам да се оплача от здравния му министър!
    Настоявам всички да имат свободен прием за граждани, за да мога да си уплътнявам свободното време, когато няма какво да правя :-))

Срещу съдия можеш да се оплачеш в инспектората към ВСС, и то без да се събира такса за жалбата. Цял инспекторат има, какво повече искаш.
    А ако не си доволен от политик-сега е времето да се оплачеш-на изборите в неделя, като не го подкрепиш.
    Леко ми се струва ,че бъркаш политическа и дисциплинарна отговорност-срещу политик-недоволство или доволство се изразява на изборите-тоест сега е момента на абонамента за задоволство или недоволство от политически лица.

В добавка, като безплатна консултация
    Начинът да се оплачеш от министър е И като подадеш сигнал срещу него-което имаш право да направиш по начините, посочени в чл. 111, чл . 110, вклч и 110 ал 3 АПК, на основание чл. 109 АПК, във връзка с чл. 107 АПК... За възможността да подаваш сигнал срещу министър , и редът как се прави се учи по АПП във втори курс.

7. 48
    | нерегистриран
    0
    -5
    До коментар #45 от "Питане | нерегистриран":
    Защо в Съюза на българските журналисти, Съюза на българските писатели, Съюза на на българските художници и в Сдруженията и Съюзите на всички свободни професии (самоосигуряващи се лица) няма свободен прием на граждани? Ако искам да се оплача от някой писател или журналист, или художник - къде мога да го направя?

Слаба топка.
    За да си художник, журналист, писател няма нужда задължително да членуваш в съсловна организация-може да си журналист, писател, художник и без да си сдружен, по силата на това,че упражняваш професията.
    Тези сдружения, които са доброволни, а не създадени по силата на закона и не са със задължително членство за да упражняваш професията не могат да лишат лица да упражняват професията-защото професиите им могат да се упражняват и без да си задължително сдружен , като при адвокатите. Ти можеш да станеш журналист и ако не членуваш в журналистическа организация-а те са няколко , а просто те назначат в някоя медия-дори няма изискване за конкретно образование- и юристи,например могат да са журналисти.

Членуването в съсловната адвокатска организация е задължително условие за упражняване на професията .Съсловната организация имат дисциплинарна власт да санкционира вписаните, и действат и по жалби на граждани-по силата на норма в закона. Тоест система за подаване на жалби срещу адвокат е задължително да съществува -по силата на закона. Правото на гражданите да се оплаче от адвокат пред съсловната организация е уредено в закона.

8. 47
    | нерегистриран
    0
    -4
    До коментар #43 от "Георги Василев | нерегистриран":
    САС, не е работодател, за да приема жалби от граждани, нито е на държавна (общинска) издръжка, за да има свободен прием на граждани, а жалбите срещу адвокати, следва да се изпращат по общия ред - към МВР, прокуратура и т.н.

Според закона за адвокатурата -жалбите срещу адвокат се гледат от самата адвокатура, ама за какво изпращане към МВР ми говорите-дисциплинарното производство срещу адвокат се води в самата адвокатура, а не в МВР?! Според същия закон гражданите имат право да подават жалби срещу адвокат. В този закон изчерпателно са изброени хипотезите, при които адвокатурата събира такси, и подаването на жалба срещу адвокат не е в случаите , записани в закона, като хипотеза на събиране на такси.
    Или адвокатурата вече е надскочила някакъв си закон, тя е над закона? ТКя е законово задължена да приема жалби от граждани, но това , вас ви дразни?

9. 46
    ERIC MARK | нерегистриран
    0
    0

Аз съм най-щастливият човек в света, който получи моя заем от Personalloanesay@gmail.com днес. Вие, които се нуждаете от заем, можете да опитате, това е добра компания за заем

10. 45
    Питане | нерегистриран
    5
    0

Защо в Съюза на българските журналисти, Съюза на българските писатели, Съюза на на българските художници и в Сдруженията и Съюзите на всички свободни професии (самоосигуряващи се лица) няма свободен прием на граждани? Ако искам да се оплача от някой писател или журналист, или художник - къде мога да го направя?

11. 44
    Иван Григоров | нерегистриран
    5
    -1

А защо ВСС няма свободен прием на граждани?
    И ВКС също трябва да има! Ако искам да подам жалба срещу някой съдия от ВКС или да се оплача от него?! Защо Лозан Панов няма свободен прием на граждани?
    А Бойко Борисов защо няма свободен прием на граждани? Искам да се оплача от здравния му министър!
    Настоявам всички да имат свободен прием за граждани, за да мога да си уплътнявам свободното време, когато няма какво да правя :-))

12. 43
    Георги Василев | нерегистриран
    5
    0

САС, не е работодател, за да приема жалби от граждани, нито е на държавна (общинска) издръжка, за да има свободен прием на граждани, а жалбите срещу адвокати, следва да се изпращат по общия ред - към МВР, прокуратура и т.н.

13. 42
    питане | нерегистриран
    0
    -5

Новия адвокатски съвет възнамерява ли да отмени тази незаконна такса?

14. 41
    | нерегистриран
    2
    -7

Къде в сайта на САС има секция за граждани, където подробно и ясно да бъде описано къде, как и при какви обстоятелства гражданин може да подаде сигнал срещу адвокат? За сравнение в сайта на инспектората към ВСС-подробно е описано как се подава сигнал срещу магистрат. Или гражданите не са насърчавани да се жалват от адвоката си-видно и от липсата на пояснения на достъпен(или дори сложен професионаелен) език на сайта как да го направят, и от въведената НЕЗАКОННА такса за сигнал срещу адвокат.

ВТОРИ ВЪПРОС-защо лицата от САС нямат приемен ден за граждани(примерно един път седмично, на ротационнен принцип лицата от САС да приемат и изслушват граждани, недоволни от адвоката си, като ако изнесеното има данни за дисциплинарно нарушение да бъде прилаган закона), където да приемат и изслушват граждани, недоволни от адвоката си? Или се опасяват,че опашката ще е сравнима с опашките да хрляб от началото на 90-те години на миналия век?

Не коментираме, и че закона за адвокатурата е враждебен за гражданите-гражданите са безгласна буква и нямат право да оспорват отказът за отпочване на дисциплинарно производство пред съда, или за неналагане на санкция. Не коментираме,че липсва механизъм граждани да оспорявт пред съд незаконната такса жалба, въведена от САС.

15. 40
    ? | нерегистриран
    0
    -6

До коментар [#39 #undefined] от "adv":

А шамарената фабрика не искаш ли да заиграе?

16. 39
    adv | нерегистриран
    7
    -1

Тя таксата даже трябва да се огромна, за да се възпрат разни вечно недоволни мрънкяла

17. 38
    въпрос | нерегистриран
    0
    0

Следващото редовно заседание на Висшия адвокатски съвет е обявено,че ще е за 8 февруари. А а трети февруари е втория тур на адвокатските избори за делегати от САК. Е как така се провежда втори тур на 3-ти фивруари, като най-рано на 8-и февруари ВАдвС ще се произнесе, ако има жалби срещу изборите на първия тур-към днешна дата сори срокът а жалене не еизтекъл? Или предварително се фингира или ,че няма да има жалби, или че ще бъдат отхвърлени?

18. 37
    | нерегистриран
    0
    -1

Ще се намери ли адвокат, който смело и аргументирано да оспори резултатите от първия тур на адвокатските избори за делегати от САК? Въпреки,че подобна жалба ще е с предварително предизвестен резултат-ще бъде отхвърлена, а сбъркания ЗАдв не допуска съдебно обжалване, а обжалването е вътрешно-в самата система на нереформираната адвокатура(адвокатурата е по-централизирана, с повече началници и от мевере-то, дори и в мевере има повече свобода , отколкото в монополната , нереформилана ,свръхцентрализирана адвокатска организация-организация, при който висшия орган - ОС на делегатите по закон са мълчалини слушатели на доклади ).

Подобна жалба директно ще покаже проблема(поредния в адвокатурата)-как така се провежда втори тур на адвокатските избори в периода, в който подлежат на оспорване резултатите на първия тур-ОСВЕН ,ЧЕ ИМА 7-ДНЕВЕН СРОК ,ИМА И ТЕХНИЧЕСКО ВРЕМЕ ЗА ПРОИЗНАСЯНЕ ПО ПОДОБНА ЖАЛБА. Ами ако резултатите от пърия тур "паднат"-при обжалване, значи кандидатите на втория тур ще са други. Или се приема, че дефинитивно подобно оспорване е безсмислено-защото резултатите изначално е ясно,че ще бъдат потвърдени? Тогава защо законодателят го е позволил това оспорване, а?

Или жалба няма да има-да не се разсърдят господарите в адвокатурата? Много страх в тази адвокатурата, особено от началници? И това ми било свободна професия-че и в прокуратура има повече свобода и по-малко страх.

19. 36
    още некои съображения | нерегистриран
    0
    0

Решението на ИК на САК-с което обявява кои са вече избраните делегати подлежи на обжалване пред ВАдвС,, в седемдневен срок от деня на обявяването му.

Как тогава ще се провежда втория тур на 3 февруари? Нещо сроковете не ми излизат, или се приема ,че жалба няма да има, а и да има, ще бъде отхвърлена? Дори и да е така, не следва ли втория тур да е след като резултатите за обявяването на избраните на първи тур влезе в сила?

20. 35
    некои съображения извън темата тук | нерегистриран
    0
    0

Питане: на ОС на САК някой дръзна ли да каже обструкции против статуквото в адвокатурата, и за проблемите в адвокатурата-например , но далеч не само-за незаконните нови встъпителни вноски, за незаконните нови помесечни такси, за таксата жалба- от темата , за това,че ОС е безгласна буква, и не може да отмени решения на началниците в адвокатурата и тн? Ще се преборите ли да бъде публикуван протокола от ОС? Или началниците няма да позволят и тази година да има публикуван на сайта протокол?

Защото като гледам резултатите от изборите за делегати-първи тур, май промяна в адвокатурата няма да има... За разлика от миналите избори, тази година консервативно крило, не желаещо промени победи-засега, на първия тур...

Миналата година крилото , желаещо промени, и борещо се против номенклатурата в адвокатурата пропусна уникалния шанс на общото събрание и след това(и което имаше делегати на общото събрание на адвокатурата-защото консерваторите ви подцениха на изборите, което не направиха тази година...) на делегатите да си каже активно позицията.

Съвет: не си стойте по домовете, а отидете на втория тур на изборите, или упълномощете ваш колега да гласува. На изборите са гласували минимален брой адвокати-под 10 процента от адвокатите, и то като брой и тези гласували с пълномощно-толкова по въпроса дали адвокатите имат интерес от работата на съсловната си монополна организация. Отделете 10 минути от ценното си време и гласувайте другата седмица, поне на втория тур на изборите за делегати.

А изводите са-освен всичко друго,че изглежда адвокатите хич не желаят да се сдружават, и ако имат избор да са адвокати,без да са се сдружили задължително много малко биха членували в подобна съсловна,нереформирана организация. Законодателят да позволи да станеш адвокат, и без да се сдружаваш задължително.

Твоят коментар

Сайтът е защитен с reCaptcha. Политика за лични данни.