21 Коментара

1. 1
    Да | нерегистриран
    7
    -2

Абсолютно може да регистрирате МПС по настоящ адрес, текста на закона е ясен. Не е ясно обаче какво се случва, ако останете без настоящ адрес и останете само с постоянния си / в случая в Плевен/. Тогава дали ще имате задължение да смените талона и табелите с плевенски? Няма отговор на този въпрос. Поне аз не намерих този закон.

2. 0
    Иван | нерегистриран
    2
    -1

Здравейте,

Въпросът ми е следният - закупих автомобил със софийски регистрационни табели, водя се по постоянен адрес в Плевен, а по настоящ - в София. Прехвърлял съм и преди автомобили - последно през 2016, и тогава нямаше опция да се регистрират по настоящ адрес. Струва ми се обаче, че последните промени в ЗДвП (в сила от края на 2017) - позволяват това:

"Чл. 145. (1) (Отм. - ДВ, бр. 77 от 2017 г., в сила от 27.12.2017 г.)

(2) (Изм. - ДВ, бр. 77 от 2017 г., в сила от 27.12.2017 г.) Приобретателят на регистрирано пътно превозно средство е длъжен в срок до един месец да регистрира придобитото превозно средство в службата за регистрация на пътни превозни средства по постоянния адрес или адрес на регистрация на собственика, освен когато пътното превозно средство е придобито от търговец с цел продажба."

Изрично си пише "по постоянния адрес или по адрес на регистрация на собственика".

Благодаря предварително!

Твоят коментар

Сайтът е защитен с reCaptcha. Политика за лични данни.