8 Коментара

1. 8
    тънки сметки | нерегистриран
    1
    0

Колко е размерът на дълга според взискателя?

п.п. След като имате информация от него, защо ни питате?

2. 7
    Ани Петрова | нерегистриран
    1
    -6

НАКАРАЙТЕ МЕ!!!

3. 6
    прости сметки | нерегистриран
    4
    -2

Имате право да ПЛАЩАТЕ. Затова ПЛАЩАЙТЕ бързо бързо и недейте много да пишете по форумите.

4. 5
    2
    -4

Това,че имам задължения,не значи че нямам права!

5. 4
    3
    -3

Явно сте по-неосведомен и от мен със законите.

6. 3
    4
    -2

1.Нито взискателят определя колко се дължи, нито ЧСИ, нито Вие. Определя го математиката.

2.Това, че отговорът не ви устройва, не значи, че е злобен.

3.Парите са пари, когато са накуп. Целувайте ръка на тоя, дето ви чака толкова време.

7. 2
    1
    -3

1.Явно,че има кой да чака!

2.Освен това,взискателят потвърди,че сумата,която ЧСИ определя,като оставаща е много по-малка и кредита е пред приключване!

3.Очевидно кредита се плаща!

Благодаря за злобния отговор!!!

8. 1
    4
    -2

Видно от написаното, точно за 10 секунди се вижда, че първоначално задължението е било към 9200 лв. към 2011г. Законната лихва е ~10% на година, което бързо се смята, че за 8 години ако не бяхте плащали, задължението щеше да е ~13000 лв => 13000-7200 платени вече прави ~6000 лв., което прави сметките на ЧСИ абсолютно коректни, като е взел предвид намаляването на главницата, а с това и законната лихва върху нея за изминалия период от 8 години.

Разбира се че няма давност, плащайте си дълговете, няма кой да ви чака по 20 години да се издължавате

9. 0
    0
    0

Здравейте,

Въпросът ми е свързан със запор,който изплащам от 18.04.2011г.

Задължението възлиза на:7245,06лв-главница,ведно със законната лихва върху главницата,считано от 14.02.2011 до окончателното изплащане на задължението;765.01лв мираторна лихва;160.20лв. разноски;858,49 в полза на ЧСИ;150.00 юрисконсултско възнаграждение.

Изплащам запорът чрез работодателя,от 2011г.

В трудовата ми книжка бяха въведени данни по запора-размер на вземането 7245,06 и изплатена сума до момента 7161,00.

Въпросът ми е,това ли е реалната сума,която дължа,което ако е така би трябвало да значи,че задълженията ми по този запор приключват?

Защото от кантората на ЧСИ твърдят че до момента дължа още 4600.00лв!!!

Също така ме интересува и съществува ли давност върху такива запори,как и кога настъпва и приключва,ако има?

Предварително Благодаря!

Твоят коментар

Сайтът е защитен с reCaptcha. Политика за лични данни.