7 Коментара

1. 7
    Ирен | нерегистриран
    0
    0

Аз скоро имах много проблеми с моя работодател и мой приятел ми препоръча тази фирма и много ми помогнаха. Можеш да ги видиж тук - [ATALAW - Law Firm in Sofia Bulgaria](http://atalaw.bg/)

2. 6
    Иван | нерегистриран
    0
    0

Здравейте, Предварително благодаря за отговорите

Как се получава наследство от земя, къща и банкова сметка?(какви документи се попълват, трябва ли да е на място)?

В какъв срок трябва да направя това? Губя ли наследството си, ако не успея в срок?

Нямам връзка с другите наследници, откъде мога да получа удостоверение за наследници? МОга ли от София, при положение че покойницата е ивяла в Петрич?

Има ли данък върху наследството и в какъв срок трябва да го платя?

Поздрави!

3. 5
    @ | нерегистриран
    1
    0

Няма такъв.

4. 4
    Любител | нерегистриран
    0
    0

Ако наследниците са наистина само двама, то тогава единият може да се откажа от наследствени права.Така другият ще унаследи всичко. Мисля, че имаше срок за отказ от наследствени права.

5. 3
    Петя | нерегистриран
    0
    0

Благодаря ви за отговорите. Весели празници.

6. 2
    3 | нерегистриран
    4
    0

Просто единият се отказва от наследство според законовата процедура и отказът се вписва, където и както му е редът. Но неговият дял увеличава делът на всички останали сънаследници пропорционално. Той не може да избере при кого да отиде делът му. Това не е завещание, нито е дарение.

За това, как става отказът, се обърнете към специалист.

7. 1
    надали | нерегистриран
    1
    -1

Няма такова животно "отказ от наследство в полза на еди кой си". За повече информация се консултирайте с адвокат и заплатете хонорар.

8. 0
    Петя | нерегистриран
    0
    0

Починало лице оставя двама наследници. Единият наследник се отказва от неговият дял от наследството в полза на другият. В удостоверението за наследници фигурират двамата, но желанието е 100% всичко да остане само на единият. Наследството е и недвижимо имущество и кредити. Какви действия трябва да се предприемат? Благодаря предварително на отговорилите.

Твоят коментар

Сайтът е защитен с reCaptcha. Политика за лични данни.