14 Коментара

1. 14
    1 | нерегистриран
    0
    0

Прави сте!!

2. 13
    Към боклуците | нерегистриран
    1
    0

Неграмотен боклук пише се "купувам"!

3. 12
    ? | нерегистриран
    3
    -1

А наемудатъл колко трябва да плати комисиона2

4. 11
    прудувъч | нерегистриран
    0
    0

До коментар [#10 #undefined] от "Коповач":

Аха! Така си е.

5. 10
    Коповач | нерегистриран
    5
    -1

Всеки труд трябва да се заплаща адекватно, това, че София се напълни със селски пръчки, които смятат,че всичко им е позволено и от всичко разбират, това е друга тема.

6. 9
    Нищо не трябва да иска | нерегистриран
    6
    -1

До коментар [#8 #undefined] от "агенция":

Не трябва нищо да се иска от купувач, а трябва да му се благодари за възможността да се удовлетворяват нуждите на продавача.Само който официално се обърне към Агенция за недвижими имоти и сключи договор за посредншчество ,може да се иска от него цена за посредническата услуга , ако се извърши изобщо такава.Агенциите за недвижими имоти рядко са нужни някому.

7. 8
    агенция | нерегистриран
    10
    0

Мога да кажа колко се иска от купувач, но за куповач, копувач и коповач нямам никаква идея. Даже се чудя как малоумници имат пари да си купуват недвижими имоти.

8. 7
    киро | нерегистриран
    6
    0

До коментар [#6 #undefined] от "нерегистриран":

Купувачите да проявят твърдост,, като икономически силната страна, и да не плащат комисиона. Ама никаква. Да не подп исват каквото и да е, вклч и протоколи където с малки букви са вмъкнати комисиони, и задължния да не преговаряш директно с продавача(че откъде накъде бе?). Навсякъде по света комисионата се плаща само и единствено от продавача. Плаща, за да му се намери купувач. Намирайки купувач брокерът е изпълнил договорът си с продавача. Купувача не дължи комисионна.

По въпроса за размера на комисионите. Те трябва да са твърда фиксирана сума-20-30-максисум 50 лв, като да няма уговорка продавачът да не може и сам да си търси клиент, и ако сам намери такъвв-пак да плаща на брокера, за нищонеправене. Защото брокерът не прави нищо друго, освен да развежда купувачи насам-натам. Тоест това са екскурзоводски услуги.

Един масов апартамент в София струва примерно поне 120 000 евро. Няма такъв филм брокерчето да захлеби с оБщо 6 процента за за екскурзоводски услуги. 7200 евро, 14 000 лева за 30 минути ексурзводски услуги ги няма никъде. Особено, когато не прави нищо(примерно-съседът ми продава имот, и е подписал тъп договор,че ще се мине сделката чрез брокер, аз проявявам интерес ,знам кой е имота, знам как да си направя нужните справки-е няма как и аз да дам на брокера-че какво е направил паразита, а? за да захлеби и от купувача).

Не ме вълнуват продавачите, не съм бил продавач, но 3 процента -за снимане на апартамента, и неграмотно написана обява е абсурд. Продавачът трябва да договори твърда сума ,без значение от цената на сделката. След като асистент в университет получава по 3 лева на лекторски час, да не би брокепчето- да заслужава повече за паразитната си дейност. Повече от 30 лева-не му се полагат. За екскурздоводски и фотографскки услуги-толкова.

9. 6
    нерегистриран | нерегистриран
    1
    0

Реално брокерите взимат от двамата. Цена от собственик се надува с 3 %, и 3-те процента на купувача, и стават 6 % както и да ги смяташ. Когато се обадиш по телефона на обява, ти казват две цени - като за физическо лице купувач и като за фирма. Цената за фирма е с 3 % по-висока. Преди 10 години процента на брокера беше 3, като се делеше между продавач и купувач. Сега процента на брокера е по 3 от всеки- общо 6. За имоти с ниска стойност, има твърд процент.

10. 5
    00 | нерегистриран
    8
    0

ЗДЕЛКА,КУПОВАЧ???????

11. 4
    Хаха | нерегистриран
    18
    0

За купОвача не знам, виж помисли да прУдавача.

Неграмотници.

12. 3
    RRR | нерегистриран
    5
    -1

Колкото поиска и колкото даде и който даде.Комунизма и регулациите отдавна свършиха.

13. 2
    Борсез | нерегистриран
    3
    0

Благодаря на Киро

14. 1
    киро | нерегистриран
    8
    -2

Комисионата се плаща от ПРОДАВАЧА. Няма такъв филм брокерчето да иска комисиона и от продавач, и от купувач. Продавача си плаща комисиона, дачму се намери купувач. Агенцията намира купувач, и си събира комисионата от продавача. А не и от двете страни.

Не подписвай документи за комисиона, която не одобряваш и не си съгласен, защото ако подпишеш, ще трябва да платиш. 12 процента комисиона-това никъде го няма, ама ако си подписал-кофти. Що не попита как и защо ти искат такъв процент, и от купувач. Да си искат комисиона от продавача.

15. 0
    Борсез | нерегистриран
    4
    -6

Къща на два етажа струваща 8000 лв в селски район агенцията ми иска 500евро за зделката

Твоят коментар

Сайтът е защитен с reCaptcha. Политика за лични данни.