0 Коментара

1. 0
    Николай | нерегистриран
    0
    0

Здравейте, живея в къща, собственост на англичани, които от години са си в родината. През 2016 г. сключихме договор първо за наем, а след определен период и за продажба. Плащах наем 1 година. Не можах обаче да изпълня условието за купуване на къщата - парите, които очаквах, не дойдоха. Тогава говорих със собствениците и устно се разбрахме, че ще ме изчакат. Договорът изтече. Нов не е имало. Днес разбирам, че хората са на смъртен одар и зет им ще наследява имота, като ги чака да се споминат. Къщата е регистрирана на фирма (ООД дружество, където собственик е единствено възрастния мъж). Интересува ме могат ли да ме изгонят от къщата и при какви условия? Все още нямам парите да я купя, но от години (вече 4) плащам всички сметки, (данък не знам дали е плащано, ако платя за всички години имам ли повече права), отделно съм правил ремонт на всяка стая. Сложих дограма, врати и т.н. Мога ли да продължа да живея тук и да не искам да напусна? На какво основание? В съда, ако се стигне до дело, какво мога да изкажа като доводи? И колко време ще отнеме евентуално да ме изгонят, тъй като те са чужденци, не говорят български и са в страна, която вече не е в ЕС. Благодаря предварително.

Твоят коментар

Сайтът е защитен с reCaptcha. Политика за лични данни.