60 Коментара

1. 40
    служител | нерегистриран
    30
    -3
    До коментар #37 от "Прашинка на вятъра | нерегистриран":
    Толкова блъскане за смешни заплати, за разлика от държавната администрация, която за седмица върши работа колкото ние за ден, а се увеличават възнагражденията постоянно там... Сега и самообучение по ЕИСС, в добавка напрежение, нерви, липса на мотивация, здравословни проблеми в резултат... Вече се питам дали си струва да търпим всичко това.

На прага съм на нервна криза заради тази система. Имаме прекаленно много работа, за да чакаме тази тромава система да тръгне да работи, тези от ИО познават ли думата "функционален". Отделно от всичко в това ръковоство, което ни се предлага от 600 листа, няма и пет листи за съдебния секретар. От това ръковоство разбирам, че секретаря няма място в системата освен да се отрази на две места, че заседанието се провежда при участието на секретар, за да се генерира в протокола. Ние по длъжностна характеристика сме секретар-протоколист и нямяма работа по тази система.

2. 39
    Хаха | нерегистриран
    3
    -5
    До коментар #38 от "счетоводител | нерегистриран":
    мога да ти се разпишкам на името

не можеш да фърлиш толкова

3. 38
    счетоводител | нерегистриран
    3
    -4
    До коментар #35 от "Хаха | нерегистриран":
    Едва ли ще ме разбереш, няма да ползвам твоите изразни средства, но аз освен за пари, работя и за името си.

мога да ти се разпишкам на името

4. 37
    Прашинка на вятъра | нерегистриран
    34
    -4

Толкова блъскане за смешни заплати, за разлика от държавната администрация, която за седмица върши работа колкото ние за ден, а се увеличават възнагражденията постоянно там... Сега и самообучение по ЕИСС, в добавка напрежение, нерви, липса на мотивация, здравословни проблеми в резултат... Вече се питам дали си струва да търпим всичко това.

5. 36
    Пари няма | нерегистриран
    4
    -18
    До коментар #33 от "666 | нерегистриран":
    Нито съдии, нито служители имаме квалификацията на компютърни специалисти, за да ни се пускат "обучения" по системата по втърешните сайтова, при това с видеоматериали. Ако бях програмист, или друг вид компютърен специалист, нямаше да работя втази система. пищим, че имаме нужда от обучение и то на простоцарски език, но няма кой да ни чуе. Пак става дума за едни пари, но който ги е взел, надали ще ги върне. А ние ще трябва да губим ума и дума пред мониторите. Дай напред, после назад, после пак напред.....танго, да, ама не. Излишно напражение, хабене нанерви и губене на време. Никой нени попита, от опита със старата система, какви са проблемите, за да не се повтарят в новата. Пишем върху бланки от 1976г!!!!!!!!! Такива са въведените в старата система. И досега, не са оправени, та ще чакам забележките по новата, да се отразят навреме. Друг път и най - вече на Куково лято. Отдавна критериите за компютърна грамонсто са променени, но никой не ни обучава и запознава с нвостите. Обучен съм през 2006 година и от тогава до сега, нищо. Но.....дават ли ти, блъскай по клавишите докато ум ти зайде. Това, е новата деловдна система. ЧЕСТИТО!

Няма излишнш пари, за да ви обучава някой. Ще се обучавате сами.

6. 35
    Хаха | нерегистриран
    3
    -9
    До коментар #34 от "банкера | нерегистриран":
    Абе смешникоооо ,естествено всеки работи за пари !Голямо заключение направи - ти за яйца ли работиш или за газени лампи.

Едва ли ще ме разбереш, няма да ползвам твоите изразни средства, но аз освен за пари, работя и за името си.

7. 34
    банкера | нерегистриран
    16
    -7
    До коментар #31 от "Хаха | нерегистриран":
    Никой не ми плаща, но и да ти обяснявам мотивацията ми да пиша, няма да я разбереш, защото такива като вас само за пари работите

Абе смешникоооо ,естествено всеки работи за пари !Голямо заключение направи - ти за яйца ли работиш или за газени лампи.

8. 33
    666 | нерегистриран
    39
    -5

Нито съдии, нито служители имаме квалификацията на компютърни специалисти, за да ни се пускат "обучения" по системата по втърешните сайтова, при това с видеоматериали. Ако бях програмист, или друг вид компютърен специалист, нямаше да работя втази система. пищим, че имаме нужда от обучение и то на простоцарски език, но няма кой да ни чуе. Пак става дума за едни пари, но който ги е взел, надали ще ги върне. А ние ще трябва да губим ума и дума пред мониторите. Дай напред, после назад, после пак напред.....танго, да, ама не. Излишно напражение, хабене нанерви и губене на време. Никой нени попита, от опита със старата система, какви са проблемите, за да не се повтарят в новата. Пишем върху бланки от 1976г!!!!!!!!! Такива са въведените в старата система. И досега, не са оправени, та ще чакам забележките по новата, да се отразят навреме. Друг път и най - вече на Куково лято. Отдавна критериите за компютърна грамонсто са променени, но никой не ни обучава и запознава с нвостите. Обучен съм през 2006 година и от тогава до сега, нищо. Но.....дават ли ти, блъскай по клавишите докато ум ти зайде. Това, е новата деловдна система. ЧЕСТИТО!

9. 32
    Прашинка на вятъра | нерегистриран
    4
    -3

https://news.lex.bg/%d1%81%d1%8a%d0%b4%d0%b8%d0%b8-%d0%b8%d1%81%d0%ba%d0%b0%d1%82-%d0%bf%d1%80%d0%b5%d1%80%d0%b0%d0%b1%d0%be%d1%82%d0%ba%d0%b0-%d0%bd%d0%b0-%d1%82%d1%80%d0%be%d0%bc%d0%b0%d0%b2%d0%b0%d1%82%d0%b0/

10. 31
    Хаха | нерегистриран
    2
    -10
    До коментар #25 от "честито | нерегистриран":
    Мрънкачката е достатъчно мотивирана за работа веча 20 години но не и глупава за да съсипва нервите си с тези малоумни програмни продукти връщащи системата години назад!Може би си мотивиран като тези протестиращите - колко получаваш за да се правиш на разбирач - или си сляп какво е мнението на 99 процента от колегите .Ай си .......

Никой не ми плаща, но и да ти обяснявам мотивацията ми да пиша, няма да я разбереш, защото такива като вас само за пари работите

11. 30
    REAN | нерегистриран
    26
    -3
    До коментар #20 от "оня без коня | нерегистриран":
    тези, които трябва да вършат най-малко действия в системата реват най-много, защото са свикнали да не правят почти нищо(само да заповядват), а тези които им вършат черната работа нямат време и възможност да си вдигнат главата, за едни жълти стотинки търпят високомерието и арогантността на богопомазаните. Системата не е идеална, но отговаря на основните поставени изисквания, ако се направят необходимите корекции след няколко месеца нещата ще си дойдат на мястото, няма време за игри на дребно и фасони ще трябват компромиси от всички страни. Други европейски и съседни страни отдавна са приели този модел на работа, хем нямаме пари да купим готова система хем имаме претенции(на харизан кон зъби не се гледат). Това е финансирано по европейски проекти и разработено от наши разработчици, не знам кой колко е отклонил от тези средства, но нека да направим усилие да помогнем да си сиздадем нещо наше, а тези които не са били съвестни има кой да ги накаже.

С тази нова система трябва да променят длъжностните характеристики на служителите в съдебната система, най-подходящата длъжност към настоящия момент е системен оператор. В момента нито един деловодител или секретар не прави нищо друго освен да въвъжда и извежда данни в тази нова система, защото ти отнема 6 часа от работното време.

12. 29
    abdullah ibrahim | нерегистриран
    0
    -9

Are you in need of Urgent Loan Here no collateral required all problem regarding Loan is solve between a short period of time with a low interest rate of 2% and duration more than 20 years what are you waiting for apply now and solve your problem or start a business with Loan paying of various bills I think you have come to the right place just contact us We Are Here To Show You A Better Way To Financial Freedom !!!
    Contact Us At : abdullahibrahimlender@gmail.com
    whatspp Number +918929490461
    Mr Abdullah Ibrahim

13. 28
    ЕДИН ЗА ВСИЧКИ, ВСИЧКИ ЗА ЕДИН | нерегистриран
    35
    -5

С въвеждането на ЕИСПП, Съдебната система е поставена на колене,
    съдебните служители са в казус да искат и да си свършат работата но да не успяват навреме. След всичко което се случва следва това , че много хора опитни с много стаж в системата няма да могат да се справят и издържат на психическото натоварване на новата програма и нищо друго не им остава само това те да напуснат системата.

14. 27
    до мотивирания | нерегистриран
    35
    -3
    До коментар #21 от "Хаха | нерегистриран":
    Достоен? Колко да си достоен? Никой никого не задължава да работи в системата. Ако не ти отърва взимаш си чантичката и напускаш. Няма значение дали си съдебен служител или магистрат. Системата има нужда от действително мотивирани и достойни хора, а не от мрънкачи.

Аре , остани си със здраве

Алооо мотивирания!С какво да ме мотивират ВСС,гласували за внедряването на едно недоносче увеличаваащо времето за обработката на делата в пъти повече от нормалното засега.Май мотивацията ти идва от паричното отражение на ЕИСС - да не работиш за Инф.обслужване повтарящи като марионетки - взето е решение - взето е решениелДа де - взето е решение да се вземат паричките за внедряване ,а пък после кой как иска да се спасява.

15. 26
    един от народа | нерегистриран
    25
    -4
    До коментар #20 от "оня без коня | нерегистриран":
    тези, които трябва да вършат най-малко действия в системата реват най-много, защото са свикнали да не правят почти нищо(само да заповядват), а тези които им вършат черната работа нямат време и възможност да си вдигнат главата, за едни жълти стотинки търпят високомерието и арогантността на богопомазаните. Системата не е идеална, но отговаря на основните поставени изисквания, ако се направят необходимите корекции след няколко месеца нещата ще си дойдат на мястото, няма време за игри на дребно и фасони ще трябват компромиси от всички страни. Други европейски и съседни страни отдавна са приели този модел на работа, хем нямаме пари да купим готова система хем имаме претенции(на харизан кон зъби не се гледат). Това е финансирано по европейски проекти и разработено от наши разработчици, не знам кой колко е отклонил от тези средства, но нека да направим усилие да помогнем да си сиздадем нещо наше, а тези които не са били съвестни има кой да ги накаже.

Сам го каза друже - нека отстранят недомислиците и след 4-5 месеца пак пробват.Системата няма време за експерименти- достатъчно е натоварена!Така ,че да се преработи с консултанти знаещи и можещи със стаж в съответните служби и тогава да ми въвеждат това Европейско недоносче

16. 25
    честито | нерегистриран
    8
    -5
    До коментар #21 от "Хаха | нерегистриран":
    Достоен? Колко да си достоен? Никой никого не задължава да работи в системата. Ако не ти отърва взимаш си чантичката и напускаш. Няма значение дали си съдебен служител или магистрат. Системата има нужда от действително мотивирани и достойни хора, а не от мрънкачи.

Мрънкачката е достатъчно мотивирана за работа веча 20 години но не и глупава за да съсипва нервите си с тези малоумни програмни продукти връщащи системата години назад!Може би си мотивиран като тези протестиращите - колко получаваш за да се правиш на разбирач - или си сляп какво е мнението на 99 процента от колегите .Ай си .......

17. 24
    достоен | нерегистриран
    16
    -5

18. 23
    Деловодител в РС | нерегистриран
    40
    -4

Надявам се от Софийски районен съд да дойде промяната.

19. 22
    | нерегистриран
    37
    -5

Чакаме да я внедрят в Софийските съдилища. Предполагам, че ще стане интересно!

20. 21
    Хаха | нерегистриран
    6
    -31
    До коментар #19 от "достоен | нерегистриран":
    Колко трябва да си безхаберен за собствения кошер за да не чуеш гласа на пчеличките си.Магистрати и съдебни служители 99 процента реват и пищат ,че новата система ЕИСС не става за работа в този си вариант - и ооооо НИКОЙ не си прави труда да ги чуе.Как се връщат милионите загробени в една неизползваема за момента система.Очаквайте НЕОЧАКВАНОТО.Чакаме с нетърпение големите съдилища в столицата да си кажат мнението.!

Твоят коментар

Сайтът е защитен с reCaptcha. Политика за лични данни.