60 Коментара

1. 20
    оня без коня | нерегистриран
    6
    -29

тези, които трябва да вършат най-малко действия в системата реват най-много, защото са свикнали да не правят почти нищо(само да заповядват), а тези които им вършат черната работа нямат време и възможност да си вдигнат главата, за едни жълти стотинки търпят високомерието и арогантността на богопомазаните. Системата не е идеална, но отговаря на основните поставени изисквания, ако се направят необходимите корекции след няколко месеца нещата ще си дойдат на мястото, няма време за игри на дребно и фасони ще трябват компромиси от всички страни. Други европейски и съседни страни отдавна са приели този модел на работа, хем нямаме пари да купим готова система хем имаме претенции(на харизан кон зъби не се гледат). Това е финансирано по европейски проекти и разработено от наши разработчици, не знам кой колко е отклонил от тези средства, но нека да направим усилие да помогнем да си сиздадем нещо наше, а тези които не са били съвестни има кой да ги накаже.

2. 19
    достоен | нерегистриран
    27
    -3
    До коментар #18 от " | нерегистриран":
    Неизбежно е въвеждането на софтуер, чиято база от данни да е структурирана и да е централизирана. Все един ден трябваше да се въведе. Все пак живеем в 21 век.
    416 "задачи" към момента има поставени пред изпълнителя на проекта. За грешки, за добавяне на възможности и други. Това с течение на времето ще се коригира. Сигурен съм, че и излишните действия които прави потребителя с времето ще бъдат коригирани. Коментирам от гледна точка на човек, който е писал програми. НО да въвеждам в ЕИСС 3/ТРИ/ закрити заседания с резултат Разпореждане за насрочване на дело ЦЯЛ ЧАС просто ме извади извън кожата. Възмутен съм. Не е толкова проблем цъкането по бутоните а скоростта на обмен на данни. Смешно е със скорост на интернет 35 mbps да се чака да се зареди един прозорец две минути че и повече. От тук идва и въпросът - осигурен ли е ресурс за всички съдилища да обменят данни със сървърите на ЕИСС, колко добре са конфигурирани VPN рутерите, по какви линии тряябваше да е предвидено да тече трафика. Определено с тези позиции не са наред нещата и от седмица насам не виждам подобрение. Ако не реагират разработчиците...не ми се мисли след месец септември какъв хаоз ще настъпи.

Колко трябва да си безхаберен за собствения кошер за да не чуеш гласа на пчеличките си.Магистрати и съдебни служители 99 процента реват и пищат ,че новата система ЕИСС не става за работа в този си вариант - и ооооо НИКОЙ не си прави труда да ги чуе.Как се връщат милионите загробени в една неизползваема за момента система.Очаквайте НЕОЧАКВАНОТО.Чакаме с нетърпение големите съдилища в столицата да си кажат мнението.!

3. 18
    | нерегистриран
    23
    -7
    До коментар #17 от "Служител | нерегистриран":
    Вероятно ще стане за компютърна игра, ако искат специалистите да не отива трудът им на вятъра. Нещо като "Съдебен спор"... За работата на съда ЕИСС в никакъв случай няма място, нека не ни я натрапват.

Неизбежно е въвеждането на софтуер, чиято база от данни да е структурирана и да е централизирана. Все един ден трябваше да се въведе. Все пак живеем в 21 век.
    416 "задачи" към момента има поставени пред изпълнителя на проекта. За грешки, за добавяне на възможности и други. Това с течение на времето ще се коригира. Сигурен съм, че и излишните действия които прави потребителя с времето ще бъдат коригирани. Коментирам от гледна точка на човек, който е писал програми. НО да въвеждам в ЕИСС 3/ТРИ/ закрити заседания с резултат Разпореждане за насрочване на дело ЦЯЛ ЧАС просто ме извади извън кожата. Възмутен съм. Не е толкова проблем цъкането по бутоните а скоростта на обмен на данни. Смешно е със скорост на интернет 35 mbps да се чака да се зареди един прозорец две минути че и повече. От тук идва и въпросът - осигурен ли е ресурс за всички съдилища да обменят данни със сървърите на ЕИСС, колко добре са конфигурирани VPN рутерите, по какви линии тряябваше да е предвидено да тече трафика. Определено с тези позиции не са наред нещата и от седмица насам не виждам подобрение. Ако не реагират разработчиците...не ми се мисли след месец септември какъв хаоз ще настъпи.

4. 17
    Служител | нерегистриран
    31
    -2
    До коментар #15 от "REAN | нерегистриран":
    Колеги, моля изразявайте становището си по новата програма. Нега да си помагаме.

Вероятно ще стане за компютърна игра, ако искат специалистите да не отива трудът им на вятъра. Нещо като "Съдебен спор"... За работата на съда ЕИСС в никакъв случай няма място, нека не ни я натрапват.

5. 16
    . | нерегистриран
    30
    -1
    До коментар #15 от "REAN | нерегистриран":
    Колеги, моля изразявайте становището си по новата програма. Нега да си помагаме.

Изразявам - не става!

6. 15
    REAN | нерегистриран
    15
    -1

7. 14
    ! | нерегистриран
    48
    -1
    До коментар #13 от "СЪДИЯ | нерегистриран":
    Колеги защо трябва да се примиряваме с всичко това, по закон не можем да стачкуваме но трябва да покажем недоволството си от тази глупост спусната от ВСС. Станахме опитни зайчета в една система без качествено обучение.

Не трябва! Никой не ни попита, когато са я разработвали, а ние сме тези, които я използваме. Истината е, че от датата, в която я въведоха при нас, отивам на работа с отвращение. Задача, която преди ми отнемаше минути, сега ми къса нервите до безобразие и ми отнема ценно време, в което мога да се занимавам със същинската си работа. Вместо да чета практика или да мисля по казус, аз се боря с нечия чрезвичайна глупост, за да мога да кача едно разпореждане за без движение или подобно. Не знам как ще се организираме, но трябва да направим всичко възможно ЕИСС да остане само много лош спомен.

8. 13
    СЪДИЯ | нерегистриран
    40
    -1

Колеги защо трябва да се примиряваме с всичко това, по закон не можем да стачкуваме но трябва да покажем недоволството си от тази глупост спусната от ВСС. Станахме опитни зайчета в една система без качествено обучение.

9. 12
    RAEN | нерегистриран
    36
    -2

Днес имах редовни заседания от дела образувани по старата САС и две бързи от новата ЕИСС. Всичко по новата система е много бавно, обработих 12 дела от старата система, за няма и 30 мин., а по новата за две дела ми отне около 1:30 - 2:00 часа, като на три пъти ме изхърли от системата.

10. 11
    Служител | нерегистриран
    44
    0

Понеже сме свикнали на ред и дисциплина, ще бъде трудно да спрем да работим. Но резултатите са очевадни и плачевни. Половината колеги са в отпуск и още нямат поглед върху ЕИСС, останалите се мъчим да нагодим системата към отговорната работа в съдебната институция. Под надзора на така наречените специалисти, които сякаш изобщо не разбират какво е натоварването в съда, кретаме из разхвърляната програма, съвместявайки това с многобройните си задачи за деня. Дано да можем поне да изразим някакво общо становище, да съберем подписи за и против ЕИСС, макар да не ни питат.

11. 10
    НЕ УЧУДЕНА | нерегистриран
    29
    -2

Ами то само ние не сме излезнали на улицата ,че да разберат ,че тази програма е пародия на деловодна съдебна система.Спрете да работите и вижте резултата - ама не ви стиска!!!

12. 9
    Дежурен | нерегистриран
    32
    -1

Тази система, не е направена за лекота и улеснение. Не може по МНО, котато вписваш резултата да присъединиш и протокола, в крайна сметка имаш 3 дневен срок за изготвяне на протокол.

13. 8
    нерегистриран | нерегистриран
    30
    -2

От това което видях, като първо впечатление на "пробен модул" така ще го наименувам. Направи лошо впечатление защото екипа, който ти стои на главата не знае правната последователност, а само машинално технически. Пълна лудост е, а се очаква бързо правораздаване.

14. 7
    | нерегистриран
    34
    -1

Програмата е изключително трудна, неработеща , така че по добре да работим на САС съдебно деловодство.

15. 6
    х | нерегистриран
    36
    -1

ЕИСС = неработещ съд!

16. 5
    Дежурен | нерегистриран
    26
    -1

Всички полагаме големи усилия, за да работим с тази система. При нас е много натоварено, колеги са в отпуск има редовни заседание тече и нещо като обучение за новата система, но не мога да кажа, че това е обучение, защото не могат да смогнат да стигнат до всички. Нямаш време да четеш това безумно ръководство от 600 листа. Не мислете, че нямам работа, просто чакам да ми се образуват делата по дежурство, за да ги обработя. Колегите от София да се стягат, разбрах, че при тях ще се въведе системата след 01.09.2020 година.

17. 4
    RRR | нерегистриран
    35
    -1

Трагедия.В четвъртък цял ден одобряваха претърсвсне колегите от ОС.В петък, цял час не можаха да изведат определение за МНЗС, та се наложи да интерпретират това недоразумение, наречено система, та да мога да си прибера задържания.

18. 3
    Служител | нерегистриран
    34
    0
    До коментар #2 от "Дежурен | нерегистриран":
    В дежурство съм и едно бързо производство и една мярка се разпределят по бавно от самото разглеждане на делото. Работата е много зле.

Служителят на регистратурата от своя страна също полага неимоверни усилия да стигнат навреме и с пълни данни делата до съдиите. А нямаше такива проблеми със САС. Дано с общи усилия се преборим с ЕИСС, а най-добре ще е да си отиде, откъдето е дошла.

19. 2
    Дежурен | нерегистриран
    33
    -1

В дежурство съм и едно бързо производство и една мярка се разпределят по бавно от самото разглеждане на делото. Работата е много зле.

20. 1
    . | нерегистриран
    29
    -3

Вероятността това недоразумение да бъде успешно внедрено и прието е същата като проф. М.Константинов да спечели Мис Свят 2021, макар, че, според мен, неговите шансове са доста по-големи.

Твоят коментар

Сайтът е защитен с reCaptcha. Политика за лични данни.