7 Коментара

1. 7
    Ани | нерегистриран
    13
    0

Крайно време е сумите по ранговете да се актуализират. Не са променяни от години. Ясно е, че нашите заплати няма да бъдат увеличени с 30 процента, но поне ранговете да актуализират. От години коментират промяна в ранговете на служителите и нищо. Увеличени бяха само на съдиите, ако не греша миналата година.

2. 6
    Съдебен служител | нерегистриран
    7
    0

Адмирации, много точно написано, за жалост обаче на голяма част от нас

3. 5
    Една | нерегистриран
    19
    0

За атестациите мога да напиша много, ама наистина много. Най - накрая рангът ми е 200лв. Алелуя! Моето мнение е, че ако не си клюкар, интригант, нагаждач, лизач и да знаеш на кого да се предложиш, то много трудно би достигнал заветните 200лв ранг. Задължително е да имаш поне две от гореизброените качества, за да го имаш. Няма сила на света, която да ме убеди в обратното. Опитаха се да ме променят в посока гореописаните качества, но аз не исках, няма и никога да искам и точно това беше причината да чакам толкова дълго за повишение, защото не бях послушна и това ми беше наказанието - отлагане на повишение в ранг с разнородни мотиви в атестациите. Пълни глупости и изсмукани от пръстите мотиви за несправяне с работата. Аз предлагам да се включат в атестациите точки за оценяване на клюкар, интригант, нагаждач, лизач и добър в леглото, че като отказват повишаване в ранг, то поне да си знаем в кое по - точно не сме добри и не сме се справили, а не да търсят несъществуващи причини. За мен, това е един голям цирк и натриване на носа, щото видиш ли не си послушен. Но на всеки времето идва, дерзайте.

4. 4
    Един служител | нерегистриран
    0
    -3

Преди 10 години започнах със 75 лв ранг. Един път до 109лв ми го увеличиха предсрочно и още две атестационна през 3 години стигнах максимума

5. 3
    от системата | нерегистриран
    14
    -3

Аз съм съдебен служител от дълги години... През годините отдавах цялата си работоспособност и старание да се справям отлично с работата си (съвместявах три длъжности). Изградих се като качествен служител, благодарение на моето желание и моите учители. Междувременно завърших висшето си образование. Многото работа не ми пречеше. Бях мотивирана, защото ръководството признаваше значението ми като съдебен служител, създаваше ми душевен комфорт и ме уважаваше. А в отговор на това аз работех и се раздавах на 100 процента. Съответно, за няколко години бях повишена един път извънредно и следващите пъти редовно. Стигнах втори ранг. В момент, когато документите ми бяха готови да бъда повишена в първи ранг, аз имах глупостта да се преместя в друг ОСВ. И ето ме сега, продължавам да работя по същия начин, макар вече без ентусиазъм, но все не мога да стигна първи ранг. 10 години не можах да угодя на новото ръководство... И така...атестирането на съдебните служители е абсолютен субективизъм!!! Мнението на съдебният администратор е абсолютно субективно! Така, че да, има "любими" и "не любими" служители! И да! атестациите на съдебните служители са субективни в повечето случаи. Те са начин "силните" да се справят с неудобните слаби! Това е моето мнение...

6. 2
    | нерегистриран
    7
    0
    До коментар #0 от "123 | нерегистриран":
    Колеги, споделете какво е мнението ви за атестирането на съдебните служители. Колко години стаж имате в съдебната система и колко пъти сте повишавани в ранг? Според Вас справедливо ли се оценят усилията ви и защо в някой съдилища е толкова трудно да получиш повишение в ранг. Защо хора близки до съдебния администратор получават повишение, а други не и до кога мнението на съдебния администратор ще е над мнението на съдебния състав, с който работи съответния служител?

За близки на съдебния администратор ли питате... смях в залата. Знаете ли за близките на председателя?

7. 1
    Валя Апостолова | нерегистриран
    9
    -1
    До коментар #0 от "123 | нерегистриран":
    Колеги, споделете какво е мнението ви за атестирането на съдебните служители. Колко години стаж имате в съдебната система и колко пъти сте повишавани в ранг? Според Вас справедливо ли се оценят усилията ви и защо в някой съдилища е толкова трудно да получиш повишение в ранг. Защо хора близки до съдебния администратор получават повишение, а други не и до кога мнението на съдебния администратор ще е над мнението на съдебния състав, с който работи съответния служител?

Абсолютно!!
    Аз съм на длъжност "съдебен секретар " от 01 09. 2002 г. в РС - Враца на пишеща машина " Марица" .
    През 2007 г., вече с един компютър за 4 секретарки в една стая , с ранг 75 лв. до 2017 г. вкл. , /15 години/ , тъй като не бях близка със съдебният администратор и предишното ръководство в лицето на две съдийки!
    Да са живи и здрави!
    Днес искам да изкажа едно огромно БЛАГОДАРЯ на Административният ръководител - Председател на РС - Враца, съдия В. Ганов и съдебен администратор И. Димитрова, че вече за последните 2-3 години съм с ранг 150 лв.
    Благодаря на настоящето ръководство на РС - Враца!!
    Очаквам коментар - как мислите за това , че за 15 г. като служител с ранг 75 лв. , а чистачката 10 г. след мен е с 200 лв. ранг.

8. 0
    123 | нерегистриран
    18
    -1

Твоят коментар

Сайтът е защитен с reCaptcha. Политика за лични данни.