1 Коментара

1. 1
    не юрист | нерегистриран
    0
    0

Нямам нищо общо със списанието, просто съм негов читател и на сайта също. Случайно попаднах на вашия въпрос и бих казал, че тежко са ви изиграли. Според мен няма такава разпоредба, нито наредба, нито закон. Наистина моето мнение не е професионално, но имам дъщеря на девет години и редовно с жена ми излизаме по заведания като и детето е с нас. Никога не сме срещали подобни проблеми, никъде не са ни отказвали алкохол, да не говорим за бира. Надявам се някой професионалист да успее да ви даде компетентно мнение.

2. 0
    Питанка? | нерегистриран
    0
    0

На семейно събиране в столичното заведение Бар на края на Вселената, ни бе отказано да ни сервират бира, под претекст, че на масата има 5-годишно хлапе, което е там с родителите си. Управителят на заведението ни обясни, че не може да изпълни поръчката ни, тъй като това било незаконно и че ако го направи рискува глоба от 2000лв. от контролните органи. Не можахме да разберем кои контролни органи, нито какво разпоредба забранява на семейства с деца под 18 години да празнуват в обществено заведение. Бих помолила редакцията за компетентен отговор, защото смея да твърдя, че познавам и спазвам законите в България и за подобна глупост чувам за първи път. Парадоскалното е, че в 19.30, когато ние бяхме там, то беше пълно с тийнейджъри, които със сигурност нямаха 18г., пушеха на поразия и се черпеха, познайте с какво - бира и коктейли!

Предварително ви благодаря!

Твоят коментар

Сайтът е защитен с reCaptcha. Политика за лични данни.