3 Коментара

1. 3
    ДЕТ | нерегистриран
    0
    0

НАРЕДБА за преместваемите обекти, за рекламните, информационни и монументално-декоративни елементи и за рекламната дейност на територията на Столична община (Загл. изм. - Решение № 1 по Протокол № 29 от 15.01.2009 г.)

Чл. 30. (1) Разрешение за поставяне на рекламни елементи върху имоти, които не са собственост на държавата или на общината, и на рекламни елементи с индивидуални проекти се издава въз основа на скица с указан начин на поставяне на рекламния елемент.

(2) Скицата с указан начин на поставяне определя пространственото разположение на рекламния елемент и неговия размер.

(3) (изм. - Решение № 1 по Протокол № 29 от 15.01.2009 г.) Скицата с указан начин на поставяне по ал. 1 се издава от главния архитект на общината, когато имотът се намира в I-ва, II-ра, III-та и VI-та зона, а в VI-та зона - от главния архитект на съответния район.

Чл. 36. (1) (изм. - Решение № 1 по Протокол № 29 от 15.01.2009 г.) Поставяне на рекламни елементи се извършва въз основа на разрешение за поставяне.

(2) (изм. - Решение № 1 по Протокол № 29 от 15.01.2009 г.) Искането за издаване на разрешение за поставяне на рекламни елементи се отправя до главния архитект на Столична община в I-ва, II-pa, III-та, IV-та и V-та зона, а в VI-та зона - до главния архитект на съответния район.

(3) (изм. - Решение № 1 по Протокол № 29 от 15.01.2009 г.) Искане за разрешение за поставяне може да се отправя от:

1. собственика на имота;

2. лице с писмен договор със собственика на имота или с изрично писмено съгласие от собственика на имота с нотариално заверен подпис;

3. един или няколко от съсобствениците на имота с договор или изричното писмено съгласие на останалите съсобственици на имота, с нотариално заверени подписи.

Чл. 38. (1) За издаване на разрешение за поставяне на рекламен елемент по индивидуални проекти се представят следните документи:

1. заявление-образец

2. проектна документация;

3. (изм. - Решение № 1 по Протокол № 29 от 15.01.2009 г.) документ за собственост, договор със собственика на имота и/или съгласие от съсобствениците имота с нотариално заверени подписи;

4. съгласуване със специализираните контролни и съгласувателни органи в зависимост от вида и местоположението на рекламния елемент.

(2) Проектната документация съдържа:

1. (изм. - Решение № 1 по Протокол № 29 от 15.01.2009 г.) архитектурна част;

2. (изм. - Решение № 1 по Протокол № 29 от 15.01.2009 г.) дизайнерска част;

3. (изм. - Решение № 1 по Протокол № 29 от 15.01.2009 г.) инженерна част.

=================

ПУСКАЙ ЖАЛБИ В РАЙОНА, В СТОЛИ

ЧНА ОБЩИНА, В ДАГ, РДНСК. ВСЕ НЯКЪДЕ СА СГАФИЛИ ПО РЕГЛАМЕНТИТЕ, ТОЗИ РЕЖИМ Е БЮРОКРАТИЧЕН

2. 2
    kiril | нерегистриран
    0
    0

Мерси ще пробвам! Писал съм до кмета, а сега ще пробвам това с санитарно хигиенното отношение. А можете ли да ми помогнете, като кажете къде да подам втората молба за хигиенното отношение.

3. 1
    mvp | нерегистриран
    0
    0

може да пишеш на кмета на общината да я премахнат по ЗУТ като опасна имат такива правомощия. опиши че има опасност да падне,отдолу минават хора, клати се и така, вредна в санитарно хигиенно отношение-получаваш възпаление на ушите от шума, такива работи

4. 0
    Кирил Трендафилов | нерегистриран
    0
    0

Здравейте!

Ще съм Ви благодарен ако може да ми помогнете с моя проблем.

Блока ми е сключил договор с рекламна агенция да сложат рекламна табела на блока. Аз не съм се подписал, но я сложиха на стената ми.

Гланият проблем, е че като задуха вятър тя почва да скърца и хлопа.

Обърнах се към полицията, но отговора беше "ами блока е сключил договор, не можем да Ви помогнем".

Независимо, че блока е сключил договор (без мое съгласие) с въпросната рекламна агенция, би трябвало рекламната табела да отговаря на някакви законови и безопасни норми.

Ако може да ми помогнете, ще съм безкрайно благодарен. Трябва да има някаква агенция, към която трябва да се обърна.

Твоят коментар

Сайтът е защитен с reCaptcha. Политика за лични данни.